Для збірної України це будуть перші матчі після Євробаскет-2022. Але цього разу в складі команди не буде двох гравців з НБА – Олексія Леня та Святослава Михайлюка. В обох в листопаді будуть матчі регулярного чемпіонату за свої клуби.

До теми Українець Михайлюк став найкращим гравцем на Євробаскет-2022 за одним з показників

Відтак до заявки на матчі в листопаді потрапили гравці, які виступають в Європі.

  • Захисники: Денис Лукашов, Ілля Сидоров, Іссуф Санон, Олександр Липовий (усі – Прометей), Олександр Ковляр (Калєв, Естонія),
  • Форварди: Павло Крутоус, В’ячеслав Бобров (обоє – Будівельник), Іван Ткаченко (Прометей), Андрій Войналович (Тарту, Естонія), Артем Ковальов (П’єно Жвайгждес, Литва), Сергій Павлов (Пярну, Естонія)
  • Центрові: Володимир Герун (Бетіс, Іспанія), В’ячеслав Кравцов (Менорка, Іспанія)

Також в заявці немає Богдана Близнюка з Будівельника та центрового Мурсії Артема Пустового. Однак гравці самі попросили їх не викликати.

"Богдан та Артем попросили не викликати їх за особистими обставинами. Я розумію, якщо гравець ментально не готовий, він не може грати у свій найкращий баскетбол. Ти можеш демонструвати свою найкращу гру, тільки якщо ти в гарному емоційному стані й маєш бажання грати. Якщо якісь особисті причини заважають, то краще нехай гравець відпочиває. З цими хлопцями ніколи не було проблем в плані бажання грати за національну команду", – розповів головний тренер чоловічої збірної України Айнарс Багатскіс.

Не потрапив до заявки й Дмитро Скапінцев. За словами Айнарса Багатскіса, все через те, що баскетболіст зараз перебуває у складі однієї з американських команд в G-Ліги, де має шанс закріпитися.

Ситуація у відборі на чемпіонат світу 2023

Наразі у кваліфікації ЧС-2023 наша збірна провела шість матчів і йде п’ятою у таблиці групи L. На чемпіонат світу виходять три кращі команди з групи. До завершення відбору командам залишилось провести по чотири гри.

11 листопада національна команда в місті Алміре зіграє проти збірної Нідерландів, а 14 листопада в Ризі прийматиме команду Ісландії.

Ще два матчі збірна України проведе в лютому 2023 року – проти Італії та Нідерландів