До таких ноу-хау вдались у Федерації футболу Коста-Рики. Із липня 2023-го року ця збірна із Центральної Америки перебуває без головного тренера. У жовтні того ж року із приставкою "в.о." команду очолив 55-річний Клаудіо Вівас.

Цікаво Поставив крапку: чи погодиться Мессі на оренду в інший клуб заради грошей та ігрової практики

Оригінальний метод пошуку

Під керівництвом аргентинського спеціаліста учасник чемпіонату світу-2022 провів вже два товариські матчі, у яких здобув одну перемогу та одну поразку. Водночас він є спортивним директором збірної та в.о. головного тренера у національній команді Коста-Рики до 23 років.

Тому у місцевій федерації задумались над запрошенням нового фахівця, яким може стати будь-хто, хто має ліцензію UEFA PRO. Вакансія на цю посаду є у відкритому просторі на іспанському порталі, яка з'явилась там 10 жовтня.

До усіх охочих є три вимоги: ліцензія UEFA PRO, досвід роботи на рівні збірних та профіль на порталі Transermarkt.

Цікаво, що федерація футболу Коста-Рики не уточнила, що головного тренера шукають саме для цієї збірної. У сайті вказано "потрібен тренер для збірної Центральної Америки". Авторитетне видання AS стверджує, що цією збірною є саме національна команда Коста-Рики.

Також вказана й зарплата, яку новий тренер отримуватиме на чолі збірної. Вона складає 50 тисяч доларів на місяць. Водночас федерація забезпечить тренера технічним персоналом.

  • Нагадаємо, що на останньому Мундіалі-2022 Коста-Рика посіла останнє місце у групі "Е", набравши лише 3 бали. Після цього у 2023-му році ця збірна дійшла до чвертьфіналу Золотого Кубка КОНКАКАФ, де програла Мексиці 2:0.
  • У вересні 2023-го Коста-Рики здобула перемогу у товариській зустрічі над Саудівською Аравією 1:3 та зазнала поразки 1:4 від ОАЕ.
  • У листопаді костариканці проведуть два матчі 1/4 фіналу Ліги націй КОНКАКАФ (16-го та 20-го листопада). Ймовірно, у цих поєдинках збірною керуватиме вже новий головний тренер, якого оберуть серед претендентів.