Президент Федерації біатлону Іван Крулько виконав свою обіцянку та залишив на посаді головного тренера чоловічої збірної Юрая Санітру. Проте 62-річний словак отримав додаткове навантаження. Відтепер він буде відповідати за весь цикл підготовки біатлоністів – від юніорів до дорослих спортсменів.

Читайте також Солідарні з Україною: IBU не розглядає повернення росіян та білорусів до змагань

Отримав повну довіру президента

Усі тренери чоловічих збірних України працюватимуть за єдиною методикою, яку куруватиме Санітра. Про це розповів президент Федерації біатлону України Іван Крулько.

Санітра – відповідальний не лише за команду "А" чоловічу, але й команду "Б" та юніорів. Усі працюють під його керівництвом і за його планом. І всі тренери розуміють, що вони не є автономними, є головний тренер, задачі якого повинні виконувати і так має відбуватися тренувальний процес. Ті, хто в нас юніори, вони мусять розуміти свою перспективу, а головний тренер - бачити їх через тренерів, спілкуючись про їхні кондиції, можливості і залучати до головної команди,
– зазначив Крулько.

Головний тренер збірної отримав повний карт-бланш на весь олімпійський цикл, тобто до кінця сезону 2025/26.

Ми вважаємо, що Юрай Санітра дійсно дав поштовх для плеяди молодих спортсменів. Вони під його керівництвом ростуть, зростають, показують результати. Домовилися з Санітрою, що він працює цей олімпійський цикл – після Олімпіади-2026 зробимо аналіз і будемо приймати рішення. Але я точно можу сказати, що до Олімпіади, якщо нічого не відбудеться надзвичайного, Юрай Санітра працюватиме з чоловічою командою,
– заявив Крулько.

Старшим тренером чоловічої команди "Б" у наступному сезоні буде Олександр Кравченко, який очолював жіночу біатлонну збірну.

Зазначимо, що Юрай Санітра працює з чоловічою збірною України (команда "А") з 2016 року. У сезоні 2020/21 словак також тренував жіночу збірну України.