Причина смерті Грецкі

Найрезультативніший хокеїст в історії НХЛ Вейн Грецкі 5 березня повідомив про смерть свого батька. Волтеру Грецкі було 82 роки.

До речі Помер відомий спортивний коментатор Юрій Розанов

В останні роки Волтер Грецкі мав проблеми зі здоров'ям, у тому числі боровся з хворобою Паркінсона, яку в нього діагностували у 2012 році.

У 1991 році він переніс аневризм головного мозку, від наслідків якого довго відновлювався.

Він був капітаном нашої команди

"З почуттям глибокої скорботи Джанет і я ділимося з вами звісткою про смерть мого батька. Він мужньо боровся з хворобою Паркінсона та іншими захворюваннями в останні роки, і ніколи не опускав руки. Для мене, моєї сестри і трьох братів батько завжди був капітаном нашої команди. Він був прикладом для нас, захищав нашу сім'ю і був нашим лідером завжди і у всьому.

Він зіграв головну роль в тому, що я полюбив хокей. Він надихав мене на те, щоб розкрити найкращі якості не тільки в хокеї, але і в житті взагалі. Нам буде його дуже сильно не вистачати. Але я знаю, що зараз він з мамою, і це примиряє мене і нашу сім'ю з втратою. Він був по-справжньому великою людиною і дуже пишався, що він канадець. Ми любимо тебе, тато", – йдеться у повідомленні Грецкі у твітері.

Український слід Грецкі

  • Волтер Грецкі неодноразово називав себе українцем. Його родина була землевласниками у Російській імперії, а рід Грецкі походить із Берестейщини (село Огдемир – сучасна Білорусь).
  • Родина Волтера Грецкі емігрувала до Канади до 1917 року. Марія, дружина Волтера, емігрувала в Канаду з Підгайців (нині Україна).
  • У своїй автобіографії Грецкі зазначив, що його першою мовою є українська.
  • У 2020 році у прокат вийшов український документальний фільм "ЮКІ". У фільмі знявся Волтер Грецкі та Вейн Грецкі.
  • Вейн Грецкі у фільмі фігурує як Іван. Сам так на камеру його назвав батько Волтер. Фільм розповідає про українських вихідців у НХЛ.