Їржі Хамза твердо впевнений, що росіянам не місце на міжнародній спортивній арені. Чеський біатлоніст Міхал Крчмарж також на українській стороні.

Варте уваги Ви можете розраховувати на Париж, – Ідальго зробить усе, аби росіян не було на Олімпіаді-2024

Розумні думки в тверезій голові

Віцепрезидент Міжнародного союзу біатлоністів, який раніше заявляв, його сильно розчарував президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах своєю заявою щодо можливої участі представників Росії у міжнародних змагань. Хамза в черговий раз озвучив свою позицію та зазначив, що боротьба зі спортсменами з країни-окупанта не буде зупинятися.

Нам нічого вирішувати і змінювати нашу позицію. Ми також не згодні з рекомендацією Міжнародного Олімпійського комітету повернути росіян на змагання під нейтральним прапором. Вони мають бути відсторонені, поки їхні війська не покинуть Україну,
– твердо сказав Хамза.

Біатлоніст Міхал Крчмарж також не може усвідомити, чому ж росіян мають повернути до цивілізованого світу. Чех не бачить навіть жодної мізерної причини, чому представники країни-агресора мають отримати змоги змагатися на рівні з іншими спортсменами.

Я не можу уявити, що російський спортсмен, який з’являвся на публічних заходах поруч із Путіним із "Z" на грудях і підтримував агресію, зустрінеться з українським біатлоністом, який спав невідому кількість ночей у підвалі. Ситуація не змінилася, вона все та ж, війна все ще йде, люди гинуть. Я не знаю, чому ми повинні раптом передумати,
– розповів Крчмарж.

Умови допуску росіян до міжнародних змагань згідно заяви МОК

  • Спортсмени можуть брати участь лише як "нейтральні атлети", і жодним чином не представляти свою державу чи будь-яку іншу організацію у своїй країні.
  • Лише спортсмени, які повністю поважають Олімпійську хартію, братимуть участь. Це ті, які не діяли проти миротворчої місії МОК, активно підтримуючи війну в Україні.
  • Також повністю дотримуються Всесвітнього антидопінгового кодексу та всіх відповідних антидопінгових правил і положень