Президент України Володимир Зеленський 20-го квітня зустрівся з мером Парижа Анн Ідальго та з президентом Комітету регіонів Європейського Союзу Васко Кордейру. Очільниця столиці Франції чітко окреслила свою позицію.

Варте уваги "То була моя дурість": перша ракетка світу пояснила, чому не взяла на матч синьо-жовту стрічку

Допуск дорівнює підтримці війни

Анн Ідальго першочергово готова захищати людські права, а також і олімпійські цінності. Мер Парижа зазначила, що росіяни та білоруси не повинні брати участь на міжнародних змаганнях допоки їхні країни коять світові злочини. Очільниця столиці Франції поклялася довести свої слова до діла.

Для мене Париж – столиця прав людини. Це дуже важливо – цінності Олімпійського руху. Цінності гуманізму. Цінності Європи. На наступних Олімпійських іграх у Парижі в 2024 році, якщо війна продовжуватиметься, якщо росіяни все ще атакуватимуть вас, це означатиме, що вони атакують нас та наші цінності. І, як на мене, російських спортсменів не можна приймати у Парижі, якщо триває війна. Тому ми тут. Ми намагаємось переконати спортсменів, міжнародні федерації та країни. Ми разом із вами. Ми підтримуємо вас у боротьбі. Ви можете розраховувати на Париж і мене,
– твердо зазначила Ідальго.

Нагадаємо, що президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що рішення щодо участі спортсменів з країни-агресора та її поплічниці буде ухвалене за рік до проведення змагань. Наразі росіяни та білоруси мають можливість взяти участь у Олімпіаді-2024.

Умови допуску спортсменів з Росії та Білорусії до міжнародних змагань згідно заяви МОК

  • Спортсмени можуть брати участь лише як "нейтральні атлети", і жодним чином не представляти свою державу чи будь-яку іншу організацію у своїй країні.
  • Лише спортсмени, які повністю поважають Олімпійську хартію, братимуть участь. Це ті, які не діяли проти миротворчої місії МОК, активно підтримуючи війну в Україні.
  • Також повністю дотримуються Всесвітнього антидопінгового кодексу та всіх відповідних антидопінгових правил і положень.