У польському Кракові стартували вже третій в історії Європейські Ігри. Через війну в Україні на престижні змагання не допустили спортсменів з Росії, пише 24 канал.

До теми Відсторонення Росії та головні надії України: що варто знати про Європейські ігри-2023

Завдяки цьому наша збірна змогла відправити на змагання солідну кількість учасників. Україну представляють аж 263 спортсмени у 27-ми видах спорту.

П'ять успіхів за день

Перший день приніс нашій збірній п'ять перемог. Серед чоловіків досяг своєї мети Михайло Кохан. Українець виграв змагання з метання молоту у другому дивізіоні. Михайлові вдалось кинути снаряд аж на 77,03 метра.

Золотий виступ Михайла Кохана:

Тріумфувала і легкоатлетка Марина Бех-Романчук. Спортсменка з Хмельниччини здобула успіх у змаганнях другого дивізіону з потрійного стрибка. З другої спроби Марина показала результат 14,58 метра.

Відео стрибка Бех-Романчук:

Крім того, чоловіча збірна України стала найкращою у естафеті 4х100 метрів. Наш квартет у складі Еріка Костриці, Андрія Васильєва, Станіслава Коваленка та Олександра Соколова подолав дистанцію за 39,03 секунди.

Золото чоловічої збірної в естафеті:

Успіхи у легкій атлетиці

Також українки здобули дві перемоги в бігу. Ці змагання також проводяться в рамках командного чемпіонату Європи з легкої атлетики. Вікторя Ткачук була найкращою у забігу на 400 метрів з бар'єрами у другому дивізіоні. Дистанція була подолана за 55,87 секунд.

Як виступила Вікторія Ткачук:

А ось Наталія Кроль встановила рекорд сезону у бігові на 800 метрів (також у другому дивізіоні). Дворазова чемпіонка Європи показала час 1:59,77 хвилини і він виявився кращим за угорку Б'янку Кері всього на 0,03 секунди (1:59,80).

Відео забігу Наталії Кроль:

Загалом після 25-ти різних етапів з легкої атлетики Україна посідає друге місце у командному заліку другого дивізіону. Відзначимо, що перші три збірні за підсумками ігор потраплять у елітний дивізіон.