Чемпіонат Європи з футболу триватиме із 14 червня по 14 липня. Матчі турніру відбуватимуться на 10 стадіонах у 10 німецьких містах, повідомляє 24 Канал.

До теми Чемпіонат Європи з футболу 2024: календар і результати матчів

Поєдинки Євро втретє прийматиме Німеччина. Вперше це було у 1988 році, а вдруге – у 2020 році, коли на мюнхенській "Альянц-Арені" відбулись чотири матчі чемпіонату Європи.

Відеоогляд усіх стадіонів чемпіонату Європи-2024

Участь у фінальній частині Євро-2024 братимуть 24 збірні, які поділені на 6 груп по 4 національні команди у кожній. Домашня команда цього чемпіонату Європи потрапила у групу "А", де зіграє проти Шотландії, Угорщини та Швейцарії.

Групи Євро-2024
Групи Євро-2024 / Фото із соцмереж чемпіонату Європи з футболу

Вже традиційно країна-господарка відкриє програму чемпіонату Європи. У першому поєдинку на Євро-2024 Німеччина зустрінеться із Шотландією. Матч-відкриття, який відбудеться на "Альянц-Арені" у Мюнхені, запланований на 14 червня, а стартовий свисток пролунає о 22:00 (за київським часом).

Це буде єдиний поєдинок у перший змагальний день. В інші дні відбуватимуться по 2-3 поєдинки.

По дві найкращі команди кожної з шести груп вийдуть до 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2024. Ще чотири найкращі збірні, які посіли 3-ті місця у своїх квартетах, продовжать боротьбу за трофей у плей-оф турніру.

• Груповий раунд: 14 – 26 червня
  • 1/8 фіналу: 29 червня – 2 липня
  • Чвертьфінали: 5 – 6 липня
  • Півфінали: 9 – 10 липня
  • Фінал: 14 липня

Збірна Італії приїде у Німеччину у статусі чинного чемпіона Європи. На минулому Євро-2020 "скуадра адзурра" на максимальній швидкості пройшла груповий раунд змагань – 9 очок у 3-х турах.

Італійська команда забила 7 голів, не пропустивши жодного м'яча від суперників.

• Туреччина – Італія 0:3
  • Італія – Швейцарія 3:0
  • Італія – Уельс 1:0

В 1/8 фіналу італійці лише у додаткових таймах здолали суперника з Австрії 2:1. Переможний гол на 105 хвилині забив Пессіна.

Федеріко К'єза
Федеріко К'єза / Фото Getty Images

Вже у наступному раунді Італія здобула перемогу з ідентичним рахунком над бельгійцями 1:2 (Барелла та Інсіньє). Але цього разу італійській збірній вистачило для проходу далі 90 основних хвилин.

У півфіналі Італія ледь не вилетіла із чемпіонату Європи-2020 від Іспанії. Фіналіста збірні визначили лише у серії післяматчевих пенальті. Основний час закінчився нічиєю 1:1 (К'єза – Мората), а вже у додаткових 15-хвилинних таймах голів не було. У серії 11-метрових точнішими були футболісти "скуадра адзурри" 4:2. Єдиний пенальті Італії не забив Локателлі. Натомість у складі Іспанії свої пенальті не реалізували Мората та Ольмо.

У фіналі Євро-2020 Італія зустрічалась із кривдницею України на чемпіонаті Європи – Англією. Знову поєдинок затягнувся до серії пенальті, де точнішими були футболісти з Італії – 3:2.

Збірна Італії – чемпіон Європи-2020 з футболу
Збірна Італії – чемпіон Європи-2020 з футболу / Фото Getty Images

Усі уболівальники футболу можуть насолодитись офіційною піснею Євро-2024. Авторами треку "Fire" є електронне тріо MEDUZA з Італії, відомий американський гурт OneRepublic та німецька виконавиця Leony. Офіційна пісня чемпіонату Європи з футболу вже доступна на усіх стрімінгових платформах.

Офіційна пісня Євро-2024: дивіться відео

Також вже відомий маскот Євро-2024. Ним вперше став ведмідь, який отримав ім'я Альберт. Саме цьому імені свої голоси віддали 32% уболівальників.

Відео презентації талісмана Євро-2024

Ще раніше УЄФА спільно зі спортивним брендом Adidas презентувала FUSSBALLLIEBE – офіційний м'яч Євро-2024. З німецької FUSSBALLLIEBE перекладається, як "любов до футболу".