Євген Марусяк посів 18-те місце в передостанньому особистому старті Кубка світу сезону 2022/2023. Український стрибун на 2,5 метра покращив національний рекорд, який ж і ним був встановлений.

Варте уваги Друга медаль в кар'єрі: український дзюдоїст виборов "срібло" на турнірі серії Grand Slam

Не зупиняється на досягнутому

На гігантському трампліні в Планіці (Словенія) Євген Марусяк полетів на 213,5 метра, вкотре переписавши Книгу рекордів України. 18-е місце, яке зайняв стрибун, це найкращий в історії України результат на Кубку світу. Попередній рекорд належав Віталію Шумбарцю – 21-ше місце в січні 2010 року в японському Саппоро. До того ж, Марусяк завершив сезон на 54-му місці в загальному заліку Кубка світу з 21 очком в активі, що знову ж стало найкращим результатом в історії України.

Для Євген цей старт став заключним на Кубку світу в нинішньому сезоні. Варто зазначити, що 1-го квітня також відбудеться командний турнір у Планіці, на який збірна України не заявлена, а 2-го квітня – фінальний особистий старт сезону, в якому беруть участь тільки 30 найкращих у загальному заліку Кубка світу.

Попередні досягнення українського стрибуна

  • Марусяк у 2017-му році почав міжнародні виступи за національну збірну України.
  • Був учасником на юнацькому Олімпійському фестивалі у місті Ерзурум, де його найкращим результатом стало 21-ше місце.
  • З 2016-го по 2019-ий брав участь в юніорських чемпіонатах світу. У 2019-му році дебютував на дорослому чемпіонаті світу.
  • Перший виступ на Кубку світу відбувся 13-го лютого 2021 року в польському місті Закопане, де посів 49-те місце на великому трампліні.
  • Євген ставав першим в історії українцем, який вигравав континентальну першість зі стрибків з трампліна.