13 квітня Яна Степаненко взяла участь у одному з найпрестижніших світових марафонів у Бостоні. Дівчинка на протезах пробігла дистанцію 5 кілометрів та зібрала 615 тисяч гривень для важкопораненого захисника Олександра Рясного.

До теми Благодійний збір закрито: юна Яна Степаненко зібрала всю суму на протез воїну

Яна Степаненко: Не очікувала, що пробіжу всю дистанцію

Після участі в марафоні Яна Степаненко разом з мамою, братом та представниками фундації UNBROKEN повернулася до Львова, де її зустрів мер міста Андрій Садовий разом з мешканцями. Мужня 13-річна дівчинка поділилася враженнями від забігу.

Пробігла, дуже класно, мені дуже сподобалося. Тяжко було вже під кінець, коли залишався кілометр, то почали боліти ноги, відчувала таку тяжкість, але все одно я добігла до фінішу. Я сама не очікувала, що я пробіжу ці 5 кілометрів, готувалася максимум на 2, 3, але я пробігла всі 5. Це, напевно, підтримка людей і моєї сім’ї,
– розповіла Яна.

Юна українка подолала дистанцію п'ять кілометрів на протезах за одну годину. Яна візьме участь у півмарафоні, який відбудеться у Львові 12 травня. Вона планує пробігти дистанцію разом зі своїм братом.

Яна Степаненко повернулася до Львова: фото Львівська міська рада

Історія Яни Степаненко

  • Нагадаємо, що навесні 2022 року Росія завдала ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську.
  • Внаслідок терористичної атаки дівчинка втратила обидві ноги. Весь світ облетіло фото, де хірург несе її на руках.
  • Яна проходила тривалий курс реабілітації. Перші протези для бігу та ходьби вона отримала в США.
  • Торік Яна повернулася в Україну та вже отримала нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування центру UNBROKEN.