Рада Всесвітньої федерації бадмінтону (BWF) погодила зміни нормативної бази, які дозволять російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях під нейтральним прапором. Дозвіл почне діяти практично на другу річницю початку війни проти України – 26 лютого 2024 року.

Читайте також Нейтральність треба задокументувати: Харлан назвала умову для допуску росіян до Олімпіади

Попри непохитну підтримку України, допустили росіян

Не складно здогадатися, що поштовхом для прийняття такого рішення стали рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, які запалили "зелене світло" представникам країн-терористів. Фактично це підтвердив у своїй заяві президент BWF Поуль-Ерік Хьойєр.

"Рада BWF також приєднується до принципів Міжнародного олімпійського комітету (МОК) і світового спортивного руху щодо відкритої участі спортсменів у міжнародних змаганнях.

Ми вважаємо, що рішення про скасування відсторонення російських і білоруських спортсменів, які відповідають критеріям для участі в якості індивідуальних нейтральних спортсменів, є позитивним кроком вперед в рамках наших зусиль з просування миру і солідарності", – заявив Поуль-Ерік Хьойєр.

Звичайно, що не обійшлося без формального засудження агресії Росії.

BWF продовжує висловлювати непохитну підтримку народу України та українській бадмінтонній спільноті, і ми рішуче засуджуємо вторгнення в Україну, яке суперечить основним цінностям BWF і нашій меті досягнення миру,
– сказав президент BWF.

Зазначимо, що BWF планує здійснювати контроль за дотриманням умов нейтральності. Такі функції будуть покладені на спеціальну комісію.

У вересні росіяни та білоруси зможуть подавати заявки на відповідність вимогам нейтральності. Після цього представників країн-агресорів перевірять на допінг. Якщо спортсмени відповідатимуть усім критеріям, то вони зможуть змагатися в міжнародних турнірах починаючи з лютого 2024 року.