13 вересня 2023 року Президент України Володимир Зеленський нагородив кілька десятків воїнів орденами та медалями. Серед захисників нашої держави свою нагороду отримав шахіст Ігор Коваленко.

Читайте також Батьки сестер Музичук спростували інформацію щодо пропуску ЧС та "наїхали" на гравчиню збірної

Про визначну подію український гросмейстер написав у своєму Твітері. Ігор опублікував спільне фото з Президентом України Володимиром Зеленським та повідомив про нагороду.

Це не фейк. Це життя. Президент нагородив мене орденом "За мужність" ІІІ ступеня,
– написав Коваленко.

Зазначимо, що Ігор Коваленко на початку повномасштабного російського вторгнення в України призупинив свою шахову діяльність. Починаючи з літа 2022 року Коваленко у званні солдата боронить нашу державу від навали нелюдів.

Гросмейстер на захисті України

  • Ігор Коваленко народився в Новомосковську Дніпропетровської області. На юніорському рівні виграв низку турнірів. У 2011 році отримав звання гросмейстера. У 2012 році здобув титул командного чемпіона України.
  • Починаючи з 2013 року на змаганнях виступав під кольорами Латвії. Ігор двічі вигравав чемпіонат Латвії (2013, 2014). Представляв Латвію на шахових олімпіадах (2014, 2016, 2018). Також грав на командному чемпіонаті Європи-2015 з шахів.
  • Наразі Коваленко знову представляє Україну. В рейтингу FIDE займає 65 місце.