Допінг-скандал за участю Валієвої взявся коментували прессекретар російського президента Дмитро Пєсков.

Читайте також Є допінгом: спортивний лікар пояснив, що за препарат знайшли у росіянки Валієвої на Олімпіаді

Пєсков про допінг Валієвої

Речник Путіна зазначив, що скандал з допінгом російської фігуристки Каміли Валієвої розгорівся не на Олімпіаді, а серед тих, хто "почав кричати", не розібравшись у події.

Не знаючи суті, почали волати направо і наліво,
– сказав він.

Пєсков наголосив, що орієнтуватися в цій ситуації потрібно на Міжнародний олімпійський комітет. "Ви чули заяву МОК, нам тут чогось говорити немає жодного сенсу", – додав прессекретар Путіна.

Нагадаємо, раніше спортивний лікар, заслужений тренер Росії Ігор Зав'ялов прокоментував позитивний допінг-тест Валієвої. Він зазначив, що препарат триметазидин ніяк не впливає на результати тренувального процесу, однак давно входить до переліку заборонених.

Ситуація з допінгом росіянки Валієвої: що відомо

  • Збірна Росії 7 лютого у складі Камілі Валієвої, Марка Кондратюка, Анастасії Мішиної та Олександра Галлямова, а також Микити Кацалапова та Вікторії Синіциної здобула "золото" Олімпіади-2022 у командному турнірі.
  • Пізніше з'ясувалося, що Валієву підозрюють у вживанні допінгу. В організмі фігуристки нібито знайшли заборонений кардіологічний препарат триметазидин. Ситуацію ускладнює те, що дівчині всього 15 років.
  • За правилами Антидопінгового кодексу, спортсмени віком до 16 років не можуть бути визнані винними в порушенні антидопінгових правил.
  • У ситуації 9 лютого розбиралися спортивні юристи. Рішення обіцяють озвучити 10 лютого. ​
  • Якщо вину росіянки доведуть, то в ОКР заберуть золоті медалі у командній першості.