"По-перше, це непрозорість та незрозумілість санкційної політики. Не висвітлюється інформація з приводу того, яка робота проводиться всередині МОК. Чи відстоюється позиція українських спортсменів. Ми бачимо, як певні міжнародні федерації просувають російські наративи", – розповів борець-депутат.
Однією з причин критику у сторону Бубки стала його позиція після 24 лютого. Як виявилось згодом, то Сергій Назарович виїхав із України у статусі біженця.
Багатьох обурило те, що в перші дні російського вторгнення не було й звістки від очільника НОК. Було незрозуміло, де він, яка його позиція. Ми, олімпійці, не знали, що нам робити. У нас були певні активності в перші дні, ми писали відкритий лист до МОК. Підпису Сергія Бубки я там не побачив,
– сказав Беленюк.
"Ми не побачили чіткого засудження Росії": про мовчання Бубки
Коментар Бубки, який з'явився лише на восьмий день повномасштабного вторгнення, не заспокоїв олімпійську родину, а навпаки лише обурив. Президент НОК незрозуміло для усіх назвав війну в Україні "бідою". За що отримав "на горіхи" від українських спортсменів. Така позиція Бубки не є прийнятною.
Я його не зрозумів, війна чомусь була названа бідою. Ми не побачили чіткого засудження Росії, яка і є причиною так званої біди. Мені як громадянину України це було не зовсім зрозуміло. Тому я вважаю, що маю право питати пояснень, чому відбувається саме так. Не було комунікації з очільником НОК. Тому коли я спілкувався з журналістами, я щиро розповідав, як я бачу цю ситуацію. Можливо це було сприйнято, як критика, але я ставив питання, які мене турбують,
– відповів Жан Беленюк.
Відзначимо, що саме Беленюк є одним із претендентів на посаду нового президента НОК України. Епоха Бубки закінчена. Сергій Назарович не подав свою кандидатуру на майбутні вибори очільника Національного олімпійського комітету.