Вчинок заслуговує оплесків

Італійські баскетболісти виявили солідарність з Україною та відмовились виходити на паркет проти Росії, яка напала на українську державу. Про це офіційно повідомив президент місцевої федерації Джованні Петруччі.

Читайте також Усі російські клуби дискваліфікували з баскетбольної Євроліги

Він здивований, що російську збірну не відсторонили від міжнародних баскетбольних змагань. На цьому фоні інші федерації навпаки виключають команду з країни-агресора зі своїх видів спорту.

Недостатньо було того, що майже всі міжнародні федерації виключили Росію зі змагань і що CAS підтвердив положення, прийняті з цього приводу Федерацією футболу Італії. Не вистачило навіть рекомендації МОК, яку, очевидно, прийняли за "лекцію". Іде війна, що ще має статися? Чи оцінили тоді у ФІБА, що у другій фазі кваліфікації до ЧС-2023 можуть бути два матчі між Росією та Україною? Я не бачу, що може змінитися від сьогодні до травня,
– сказав Петруччі.

Зверніть увагу! Поєдинок відбору чемпіонату світу-2023 з баскетболу Італія – Росія повинен був відбутись 1 липня 2022 року.

  • Також від матчів проти росіян відмовились збірні Ісландії та Нідерландів, які також потрапили в одну групу з командою, яка представляє ворожу країну.
  • У групі "Н" після чотирьох зіграних турів лідирує якраз Італія – 6 очок. Таку ж кількість у своєму активі має Ісландія, яка йде другою.
  • Нідерланди здобули три пункти.