Україна ще не бойкотувала Олімпійські ігри

Міжнародний олімпійський комітет прийняв скандальне рішення щодо допуску спортсменів з Росії та Білорусі. Попри війну в Україні, організація дозволила федераціям пускати на змагання гравців з цих країн.

До теми Чому російські "нейтральні" спортсмени – це ті ж "зелені чоловічки", які захоплювали Крим

Виступати вони зможуть лише під нейтральним прапором та в разі дотримання антивоєнних вимог. У відповідь на це Кабінет Міністрів України видав заяву, що українські спортсмени мають бойкотувати змагання за участі росіян.

Це поставило під загрозу участь багатьох топ-спортсменів на Олімпійських іграх, які відбудуться наступного року в Парижі. Втім голова НОК України Вадим Гутцайт заявив, що поки нема мови про заборону на участь українців в Олімпіаді.

Ми продовжуємо працювати. Зараз вся відповідальність за допуск лежить на федераціях. Я вже кілька разів збирав, цього тижня теж буду збирати федерації. Потрібно разом збирати всі докази, щоб надавати в МОК. Я впевнений, що МОК також стежитиме за цим процесом. Щоб міжнародні федерації чесно дивилися ці докази, коли спортсмени з РФ перебувають у збройних силах чи підтримують війну, щоб вони це бачили і усували цих спортсменів. Тому ми продовжуємо працювати разом із федераціями. Наразі про бойкот Олімпіади-2024 не йдеться. Головне, щоб росіян і білорусів не повертали у всіх міжнародних федераціях,
– заявив Гутцайт.

Варто знати Страждати через війну мають росіяни, а не українці: чому бойкот у спорті нічого не змінить

Росіян поки не допустили до Олімпіади

Нагадаємо, що МОК дозволив допустити росіян до змагань лише під нейтральним прапором за умови відсутності підтримки у війні та непричетності до військових структур. Це не стосується команд з країн-агресорок, а тільки спортсменів-індивідуалів.

При цьому МОК поки не обговорював можливий допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024 в Парижі та зимових ОІ-2026 в Мілані. Наразі мова лише про турніри під егідами федерацій.

Читайте також Ганебна мовчанка бойкоту: як чиновники змушують українських спортсменів залишитись без змагань

Питання участі представників Росії та Білорусі на самих олімпійських турнірах буде ще обговорюватись. Організація пізніше ухвалить відповідне рішення без прив'язки до результатів кваліфікаційних змагань.