У центрі уваги, зокрема, виявилися надмірні реакції гравців на невинні фоли, спроби футболістів чинити тиск на арбітрів, коли вони випрошують суперникам жовті чи червоні картки, а також спроби обдурити суддів шляхом симуляції.

До слова УЄФА планує реформу Ліги чемпіонів: хочуть як американський Супербоул та "фінал чотирьох"

Також арбітрам рекомендували вживати більш жорстких заходів у ситуаціях, коли гравці оточують суддю і чинять на нього тиск, намагаючись змусити його змінити рішення.

"Така поведінка неповажна і не свідчить про дух чесної гри. Ми не хочемо, щоб таке діялося, ми не можемо цього прийняти. Важливо проявляти повагу на полі. Отже, суддів просять бути пильними та вживати відповідних рішучих та послідовних заходів у таких випадках. Особливо важливо, щоб судді завжди діяли, виходячи з того, що бачать, а не з того, що чують", – заявив Розетті.

Що відомо про курс для суддів

  • Європейські судді пройшли курс УЄФА, який мав допомогти арбітрам "захищати образ футболу".
  • Курс пройшов 81 європейський арбітр. Їх проінструктували вживати жорстких заходів при неспортивній поведінці гравців: симуляціях та інших вчинках. На думку голови суддівського комітету УЄФА Роберта Розетті, така поведінка футболістів шкодить футболу та його образу. У зв'язку з пандемією курс проводився віддалено.
  • Ключовим елементом курсу було використання системи ВАР. Судді вивчали фрагменти матчів першої частини сезону та давали свою оцінку.