Керівництво Вентспілса було звинувачено за декількома статтями. Серед них "шахрайство, хабарництво та/або корупція", а також намагання вплинути на результат матчу.

Варте уваги "Слава Україні" та "Героям слава" стануть гаслами збірної: тоді УЄФА не зможе їх заборонити

Відтак клуб дискваліфікували на сім років з єврокубків (до кінця сезону 2027/2028).  

Дискваліфікації отримали і представники клубу. Спортивному директору клубу Ніколайсу Дьякінсу заборонено здійснювати будь-яку діяльність, пов'язану з футболом, протягом чотирьох найближчих років. Голова правління латвійського клубу Адлан Шішханов відсторонений від футбольної діяльності довічно. УЄФА попросить ФІФА поширити санкції на весь світ.

Покарання отримав і російський арбітр, який був причетний до цієї історії. Сергій Лапочкін відсторонений від футболу на 10 років.

Чому Вентспілс дискваліфікували з єврокубків

У сезоні 2018/2019 Вентспілс грав у кваліфікації Ліги Європи. У другому колі кваліфікації латвійський клуб змагався з французьким Бордо.

Перший матч у Латвії закінчився мінімальною перемогою гостей. Згодом УЄФА стало відомо, що були спроби вплинути на результат матчу.

Саме з цим проханням і звернулися до російського арбітра Сергія Лапочкіна. Він нібито відмовив, але не заявив про це УЄФА, що і стало причиною його дискваліфікації.

Що відомо про Вентспілс

Футбольний клуб Вентспілс заснували у 1997 році. Клуб шість разів вигравав першість Латвії і сім разів Кубок Латвії.

В минулому сезоні в складі команди було чимало українців – воротар Костянтин Махновський, захисники Андрій Слінкін, Андрій Сахневич, півзахисники Юрій Ткачук, Олег Синиця).