Зірка світового тенісу Новак Джокович після перемоги в першому раунді турніру Ролан Гаррос зробив напис на камері: "Косово – це серце Сербії. Зупиніть насильство". Таким чином сербський тенісист відреагував на події в балканській державі.

До теми Ласкаво просимо в реальність, – реакція Долгополова на політичну заяву Джоковича на Ролан Гаррос

Подібне не повинне повторитися

Федерація тенісу Франції вирішила не загострювати конфлікт та не покарала зіркового тенісиста. Проте в уряді країни-організаторки чемпіонату більш жорстко висловилися про вчинок Джоковича.

Міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера нагадала про принцип нейтралітету в спорті.

"Існує принцип нейтралітету на полі гри. Спортсмен може вільно висловлювати меседж про захист прав людини, повідомлення, які об’єднують народи навколо універсальних цінностей.

Але в цьому випадку це було повідомлення, яке є дуже активістським, дуже політичним. Ви не повинні втручатися в це, особливо в нинішніх обставинах. Подібне не повинне повторитися", – зауважила Удеа-Кастера.

Міністерка спорту, яка раніше очолювала Федерацію тенісу Франції, також повідомила, що директорка Ролан Гаррос Амелі Моресмо спілкувалася з Джоковичем і його оточенням.

  • Нагадаємо, що у Косово відбулася ескалація конфлікту на фоні місцевих виборів на півночі країни.
  • Тридцять миротворців з очолюваних сил НАТО у Косово отримали поранення під час зіткнень з сербами, які виступають проти обрання мерами албанців.
  • У зв’язку з високим напруженням Європейський Союз та інші країни Заходу закликають до спокою.