Україна на Олімпіаді-2020 могла виставити шість боксерів. Одних з них – 27-річний Євген Барабанов, що виступає в напівсередній вазі (до 69 кілограмів). Він здобув олімпійську ліцензію за світовим рейтингом.

Оце так Анонс повернення: Кличко відповів пихатому Ф'юрі, підтримавши збірну України після поразки

Та у фінальну заявку спортсменів, які відправляться на Олімпіаду, його не виявилося. Все через те, що спортсмен порушив антидопінгові правила.

Позитивний допінг-тест Барабанов здав ще у січні 2021 року. Хоча після цього він виступав у Європейському ліцензійному турнірі (але не зміг відібратися на Олімпіаду), тому і скористався можливість потрапити на Ігри через перерозподіл квот за рейтингом Boxing Task Force.

Але в суботу, 26 червня, Національний антидопінговий центр України повідомив Федерацію боксу України про факт порушення Євгеном Барабановим антидопінгових правил. Відповідно, він був виключений із заявки на Олімпійські ігри. Загалом Барабанова відсторонили на 2 роки від будь-якої змагальної діяльності.

Окрім втрати спортсмена, Україна втратила і відповідну ліцензію. Барабанова не вдасться замінити іншим українським боксером.

Відповідно, Україну в олімпійському боксерському турнірі представлятимуть п'ять боксерів:

  • Микола Буценко (до 57 кг),
  • Ярослав Харциз (до 63 кг),
  • Анна Лисенко (до 69 кг),
  • Олександр Хижняк (до 75 кг),
  • Цотне Рогава (91+ кг).