Жіночий Євро-2021 через зрозумілі "вірусні причини" не зміг зібрати найсильніший склад. Тим не менше, до Ясс приїхало багато зірок, зокрема, шахістки збірної України Юлія Осьмак і Наталя Букса. (Крім них, виступали ще дві українки – киянка Ірина Петрова і дніпрянка Маріца Цирульник.)

Знай наших! Українська шахістка Марія Музичук – срібна призерка Гран-прі Гібралтару

Саме Осьмак і Букса разом зі "збірницями" Вірменії та Грузії задавали тон у цьому затяжному змаганні, яке складалося з 11-ти турів за швейцарською системою. Українки зі старту йшли в групі лідерів, і лише заключний тур мав вирішити, чи зможуть вони піднятися на п’єдестал. Обидві наші представниці свої фінальні партії завершили внічию, що дозволило їм посісти 2 і 4 рядки відповідно. Причому Букса поділила 3-4 місця і лише через примхи додаткового коефіцієнту стала четвертою.

Чемпіонат Європи-2021 серед жінок
(Ясси, 20 серпня 2021 року, швейцарська система, 117 учасниць)

1. Еліна Даніелян (Вірменія) – 9
2. Юлія Осьмак (Україна) – 8,5
3. Олівія Кьолбаса (Польща) – 8
4. Наталя Букса (Україна) – 8
...
75. Ірина Петрова (Україна) – 5
93. Маріца Цирульник (Україна) – 4,5

Гарні результати українок надзвичайно потішили віце-президента Федерації шахів України Павла Куфтирєва, який є куратором жіночої національної збірної та президентом жіночого шахового клубу "GRECO – Kyiv Chess Federation".

Справді, Юля і Наталя порадували як високими місцями, так і якістю гри, – сказав Куфтирєв у коментарі сайту 24 каналу. – Це додає нам впевненості напередодні важливих командних турнірів. 16 – 24 вересня в македонському місті Струга відбудеться клубний чемпіонат Європи, а вже 26 вересня в іспанському Сітжесі стартує командний чемпіонат світу серед жінок. В обох цих змаганнях честь клубу "GRECO – Kyiv Chess Federation" і збірної України захищатимуть Осьмак і Букса. Будемо сподіватися, що вони зіграють там на такому ж високому рівні, як і на Євро-2021.

Зверніть увагу! Антон Коробов і Наталя Букса – найкращі шахісти України 2020 року