В Україні вперше відбудеться чемпіонат світу з карате

Україна отримала право на проведення континентальної першості під час засідання виконавчого комітету Європейської федерації карате (EKF).

Читайте також Нічого не йде на краще, росіяни все ще вбивають, – Терлюга звернулася до світової спільноти

Заявку на проведення турніру Україна подавала ще в листопаді 2021 року. Та навіть попри повне масштабне вторгнення Росії, нашій країні вдалося виграти статус господарки змагань.

"Росія напала на Україну та здійснює спланований геноцид нашої нації", – заявив перший президент ФКУ Сергій Левчук, який уперше виступив на засіданні як член виконавчого комітету EKF.

Вони хочуть знищити нас лише тому, що ми хочемо бути вільними й незалежними. Якщо їм вдасться, вони не зупиняться,
– додав він.

"На початку Другої світової війни, як ви пам'ятаєте, сильні країни не вступилися за Чехословаччину та Польщу, тому що боялися Гітлера й думали, що він зупиниться після того, як завоює ці країни. Він не зупинився... Як результат, 60 мільйонів людей загинули, і війна мала наслідки для всіх без винятку країн Європи. Сьогодні Україна перебуває на передовій війни між демократією та авторитаризмом", – додав Левчук.

Де відбудуться наступні чемпіонати Європи з карате

  • 2023 – Ґвадалахара (Іспанія)
  • 2024 – Спліт (Хорватія)
  • 2025 – Баку (Азербайджан)
  • 2026 – Україна (місто поки що не обрано)

Історичне рішення для України

  • Україна ще ніколи не приймала дорослий чемпіонат Європи з карате чи змагання подібного рівня в цьому виді спорту.
  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україні регулярно проходили міжнародні турніри з карате на кшталт Lviv Karate Open, Kharkiv Open, Chernivtsi Open, Sen Bin Cup Karate Open, Black Sea Cup тощо.