У шведському Естерсунді добігає до свого завершення чемпіонат світу-2023 з парабіатлону та лижних гонок. Напередодні були розіграні останні нагороди біатлонної програми змагань.

Українці додали до свого доробку ще п'ять нагород, довівши загальну кількість медалей до 15: 5 золотих, 5 срібних та 5 бронзових. Таким чином збірна Україна стала найкращою командою чемпіонату світу з парабіатлону.

Таку ж кількість нагород виграла Німеччина, але у них на одне золото менше.

Медальний залік ЧС з парабіатлону:

• 1. Україна – 5+5+5 (15)
  • 2. Канада – 5+2+2 (9)
  • 3. Німеччина – 4+6+5 (15)
  • 4. США – 4+2+0 (6)
  • 5. Швеція – 0+1+1 (2)

Найтитулованішим спортсменом турніру став українець Олександр Казік, який завоював три золота. По одній нагороді вищої проби у Тараса Рудя та Людмили Ляшенко.

Усі медалісти України з парабіатлону

• Золото: Олександр Казік (спринт + індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – із порушенням зору), Тарас Радь (індивідуальна гонка, 10 км – сидячи), Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, 10 км – стоячи)
  • Срібло: Григорій Вовчинський (індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – стоячи), Богдана Конашук (індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – стоячи), Оксана Шишкова (індивідуальна гонка, 10 км – із порушенням зору)
  • Бронза: Сергій Романюк (спринт + індивідуальна гонка, 10 км – стоячи), Богдана Конашук (спринт – стоячи), Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, 12.5 км – стоячи), Максим Мурашковський (індивідуальна гонка, 12.5 км – із порушенням зору).