Україна – Швейцарія 2:1

Гол: Ярмоленко, 14, Зінченко, 68 – Сеферович, 41

Дивіться також: Ліга націй: результати матчів 3 вересня

Перед матчем

• Наша національна команда впевнено виступила в дебютному розіграші Ліги націй, з першого місця своєї групи здобувши путівку в найсильніший дивізіон турніру.
  • Першим суперником українців в когорті найкращих збірних Європи стане команда Швейцарії, яка минулого року грала в фіналі чотирьох Ліги націй. У півфіналі швейцарці програли майбутнім переможцям турніру португальцям (1:3), а в матчі за 3 місце тільки в серії пенальті поступилися англійцям.
  • На жаль, епідеміологічна ситуація не дозволяє проводити поєдинки з уболівальниками. Тому матч на "Арені Львів" пройде за пустих трибун.

Швейцарія розпочала зустріч з агресивного пресингу на нашій половині поля, а українці не могли навіть перетнути центр поля.

Перший момент у матчі вдалося створити підопічним Андрія Шевченка. На 10-й хвилині Руслан Маліновський приклався фірмовим ударом здалеку – м'яч струсонув стійку воріт Яна Зоммера, а ось добивання Ярмоленко просвистіло повз з правою стійкою.

Маліновський влучив у поперечину: дивіться відео

А вже за 4 хвилини збірна України відкрила рахунок на табло – Тимчик увірвався в штрафну, вдарив з гострого кута і влучив у Зоммера, тут же правий захисник підібрав, паснув Андрію Ярмоленку, а той на досвіді, п'ятою, пробив повз усіх – 1:0.

Відео голу Ярмоленка

Швейцарія активно використовувала фланги в побудові своїх атак. Особливо добре будувався правий фланг, де Мбабу і Емболо влаштовують перевірку на міцність дебютанту збірної України Михайліченку.

На 23-й хвилині класна контратака "синьо-жовтих" завершилась невдалим ударом Коноплянки з лівого кута штрафного майданчика.

Коноплянка пробив повз ворота: дивіться відео

Швейцарці не пасли задніх і теж створювали моменти. Сеферовіч пробив з лінії штрафної, але під удар кинувся Матвієнко, що дозволило перевести м'яч на кутовий. Подача з нього не принесла результату – команда Андрія Шевченка відвела загрозу від своїх воріт.

На 41-й хвилині гості все ж зрівняли рахунок. Позиційний провал захисту України і Харіс Сеферовіч дуже точно пробив з-за меж штрафного – м'яч влетів у лівий нижній кут воріт Андрія Пятова. 1:1.

Відео голу Сеферовіча

Одразу після перерви підопічні Петковича двічі могли виходити вперед. Спершу Мбабу подав у штрафну точно на голову Сеферович, але Кривцов на частку секунди випередив форварда швейцарців і перевів м'яч на кутовий.

За мить Рубен Варгас пробив головою, проте від пропущеного м'яча Україну врятувала штанга.

Відео удару Варгаса у штангу

Але як кажуть, "не забиваєш ти – забивають тобі". На 68-й хвилині Ярмоленко віддав пас на Михайліченка, а захисник – на Олександра Зінченка. Він вирішив пробити в дотик, закинувши м'яч за спину воротарю у дальній кут. 2:1.

Відео голу Зінченка

Після голу Зінченко підняв чорну пов'язку та показав рукам на небо. Так гравець пом'янув лікаря збірної Ашота Худаєва, який помер від коронавірусу.

Після другого голу збірна України помітно перехопила ініціативу. Зінченко був близький до дубля – його щільний дальній удар на 75-й хвилині прийшовся трохи вище воріт Яна Зоммера.

Згодом контратака України 3 в 3 привела до шикарного моменту Мораеса, проте форвард господарів поля із забійної позиції пробив повз, майже не потрапивши по м'ячу.

Відео моменту Мораеса

Кінцівку зустрічі Швейцарія провела в атаках, однак постійні навіси в штрафну Пятова не призвели до загострення.

• Як підсумок, збірна України здобула перемогу у першому матчі в 2020 році. Тепер наша команда посідає друге місце у Групі 4 Ліги націй, поступаючись Німеччині за додатковими показниками.
  • Наступний матч "синьо-жовті" зіграють 6 вересня проти Іспанії на виїзді.