Норвежки зуміли реабілітуватись перед вболівальниками після естафети у фінському Контіолахті. на четвертій стрільбі Інгрід-Ланнмарк Тандреволл пішла на штрафне коло, але відмінні два наступні етапи та фініш лідерки команди Марте Олсбю Ройселанд принесли перемогу Норвегії, пише 24 канал.

Варте уваги Підручний вибачився перед тренером Санітрою за емоції після фіаско у спринті

"Срібло" здобули француженки (+24,5) – аж 16 додаткових набоїв, повторивши результат минулої естафети у Контіолахті. Найцікавіша боротьба до останніх метрів дистанції була між Швецією, Італією та Німеччиною.

У фінішний коридор вийшли шведка Ельвіра Еберг та німкеня Деніз Херрманн. Але на долю секунди Еберг випередила суперницю. Швеція – третя (+32,5).

Результати

1. Норвегія (0+8) 1:08.04,3
2. Франція (0+9) +24,5
3. Швеція (1+9) +32,5
...
7. Україна (0+10) +2:39.9

Як виступали українки: хід гонки

Старт жіночій класичній естафеті, яка є коронною для збірної України, дала Дар'я Блашко. Перший вогневий рубіж українка пройшла з нулем, вийшовши зі стрільбища з відставанням від лідера у 5 секунд. Друга стрільба була на межі для Блашко – 2 незакриті мішені на три додаткові патрони. Українці вдалось закриті їх використавши всі патрони.

Другою на дистанцію вийшла Юлія Джима, яка класно відстрілялась на першій стрільбі та підійняла Україну на 8 місце, відставання від лідера у 36 секунд. Другий вогневий рубіж від досвідченої біатлоністки з України був ідеальним. 5 з 5 – дуже швидка стрільба у виконанні Юлії. Вона скористалась помилками суперниць, які пішли на штрафні 150 метрів дистанції. Олімпійська чемпіонка підійняла Україну топ-3 найкращих, лише 3 секунди від Швеції. Відставання з 41 секунди скоротилось лише до трьох. Неймовірно!

Після екватору поєдинку на трасу вийшла Валентина Семеренко в 11 секундах від лідерок. Перша стрільба змусила понервувати українських прихильників біатлону – 3 додаткові патрони на 2 промахи. Але зуміла українка не зайти на штрафне коло. До другого вогневого рубежу Валентина під'їхала у компанії Доротеї Вірер. Вона спробувала потягатись з італійкою, що стало помилкою. Всі додаткові патрони використала одна з сестер Семеренок – 5 місце та 20 секунд від третьої позиції.

Останньою на дистанцію вийшла наша стабільна фінішерка Олена Підгрушна. Капітан України відставала від Норвегії, яка їхала першою, аж на 1 хвилину 9 секунд. Ідеально відпрацювала українка на вогневому рубежі, що дозволило залишити за спиною білоруску. На заключній стрільбі Підгрушна не закрила дві мішені, але додаткові патрони стали в пригоді українці.

Австрійка Ліза-Тереса Хаузер позмагалась з капітаном України у фінішному коридорі – Австрія стала 6-ю, а Україна відразу за їх спиною – 7-ма.