Що таке тотал і як правильно ним користуватися

Цей тип ставок буквально створений для футболу. Зі ставкою тотал букмекери дають нам можливість спрогнозувати, що один з матчів закінчиться справжньою гольовою феєрією або ж навпаки – команди "засушать" гру.

До слова Експрес чи ординар: проста інструкція для початківців

Ви визначаєте "поріг" кількості голів. Наприклад, що в матчі буде забито більш ніж 2 голи або навпаки – менш ніж 3.

Та щоб краще розглянути принципи тоталів, варто це показати на живих матчах, які відбудуться найближчим часом.

Тотал менше

Є команди, які доволі добре грають у захисті. У нападі в них теж все гаразд, але й суперник теж їм рівня. Як, наприклад, у матчі Ювентус – Наполі. Це перенесений матч чемпіонату Італії, за який спочатку Наполі отримав технічну поразку (команда не зуміла прибути до Турина через заборону місцевої влади). Але Наполі виграло апеляцію, і цей матч таки відбудеться. Команди зіграють 7 квітня.

Обидві команди показують доволі чудову гру, і чимало забивають. Але одна справа грати з середняками та аутсайдерами, а інша – з топовими командами. Тим більше, що проблеми з реалізацією є в обох колективів. І чекати великої кількості голів у такому матчі не приводиться. Все може вирішити єдиний гол.

В такому матчі можна спробувати поставити на тотал менше 2,5. Ця ставка означає, що обидві команди сумарно заб'ють менше як 2,5 гола, тобто 2 й менше. У Favbet такий підсумок оцінили коефіцієнтом 2,13, що є доволі великим. Або можна перестрахуватися, і поставити на ТМ 3 з коефіцієнтом 1,63. У такому випадку "круглий" тотал має певну перевагу – у разі, якщо команди заб'ють рівно 3 голи, вам просто повернуть суму ставки. Менше голів – і виграш ваш.

Тотал більше

Та значно цікавіше прогнозувати високі тотали, адже погодьтеся – дивитися футбольні матчі, очікуючи багато голів, куди приємніше. І один з найкращих таких прикладів – матч в тій же Італії між Інтером та Сассуоло. Обидві команди в останніх матчах демонструють чудову гольову гру. У п'яти з шести останніх матчах Інтера було забито три чи більше голів. Гольова феєрія присутня і в матчах Сассуоло – 2:3, 3:2, 2:0, 3:3 – з такими результатами команда зіграла чотири останні матчі в чемпіонаті.

Тож можна очікувати, що і в матчі 7 квітня між командами глядачі не залишаться без забитих голів. Тож можна робити ставку на тотал більше 2,5. Це означає, що команди заб'ють три й більше голи за матч.

Це розуміють і букмекерські компанії. Для прикладу Favbet на цей матч на ставку тотал більше 2,5 дає коефіцієнт 1,46.

Індивідуальний тотал

Є ще й інший тип ставок на тотали – індивідуальні тотали. Тут ви прогнозуєте не загальну кількість голів у матчі, а те, скільки зможе забити або не забити лише одна з команд.

Варте уваги Фора в ставках на спорт: що це та яка від неї користь

Найкраще такі ставки підходять на матчі команд, які чимало забивають, а проти них – відверті аутсайдери. До таких команд відноситься Барселона, яка у двох останніх матчах чемпіонату Іспанії забила 10 голів. Та й суперник у неї буде доволі зручний – Вальядолід, який не відзначається потужною грою в захисті. Гра між командами відбудеться в понеділок, 4 квітня.

Барселона до цього матчу підходить без видимих втрат, гравці будуть мати час на відпочинок після виступів за збірну. І в перемогу Барселони мало хто сумнівається. Тож залишається лише одне питання – скільки голів заб'є "блаугранас". Для прикладу, на "індивідуальний тотал Барселона 2,5" в Favbet виставили коефіцієнт 1,55. А для тих, хто готовий ризикнути, можна звернути увагу і на ставку "індивідуальний тотал Барселона 3,5". На нього коефіцієнт 2,44. А такі цифри значно "підживлюють" інтерес до матчу.

Для чого потрібен тотал

Передовсім це зручна можливість відмовитися від звичних ставок на прогнозованого переможця матчу. Адже іноді спрогнозувати, хто ж переможе в матчі приблизно рівних суперників, або ж одна з команд настільки переважає, що коефіцієнт на її перемогу мінімальний.

Натомість різні команди мають свої стилі гри: хтось як Атлетіко обожнює мінімальні перемоги з рахунком 1:0, а хтось як Баварія – каменя на камені не залишає від своїх суперників. Тут нам на руку грає футбольна статистика.

До слова, ставки на тотал – це не лише про кількість голів. Якщо душа забажає, букмекери дозволяють ставити на кількість порушень у матчі, жовтих карток чи навіть пасів від конкретного гравця.

Крім того, як ми вже побачили, тотал – це не лише в багатьох випадках більш імовірний шанс на вдалий прогноз, а й зручні коефіцієнти, які не залишать байдужим нікого – ні початківця, ні "професіонала".