Європейський суд визнав неправомірними дії УЄФА та ФІФА відносно Суперліги та клубів-засновників. Це рішення запалило зелене світло перед ініціаторами створення нового турніру.

До теми "Суперліга – це мертва ліга": президент УЄФА жорстко відреагував на формат турніру

ECA висловила підтримку УЄФА та ФІФА

За задумом організаторів, Суперліга повинна стати альтернативою єврокубкам і в перспективі їх витіснити. Втім, "заколотники" наразі мають малу підтримку.

Європейська асоціація клубів (ECA), яка представляє понад 500 футбольних клубів, виступила із заявою з приводу останніх подій. ECA бере до відома рішення суду, але жодним чином не підтримує проєкт Суперліги.

У заяві організацій повідомляється, що з моменту порушення судової справи в європейському футболі відбулися важливі реформи управління, включаючи нові правила УЄФА щодо попереднього дозволу на проведення змагань. Завдяки ECA клуби вже сьогодні приймають рішення щодо змагань, у яких вони беруть участь.

Європейська асоціація клубів продовжить співпрацювати з УЄФА, ФІФА заради розвитку футболу. ECA виступає проти спроб кількох осіб, які вирішили зруйнувати основні та базові принципи європейського футболу.

Що таке Суперліга

  • Перші розмови про створення Суперліги з'явилися ще у 1998 році.
  • Протягом двох десятиліть ідея постійно випливала на поверхню, але все завершувалося балачками.
  • Лише 18 квітня 2021 року було офіційно оголошено про створення Суперліги.
  • Засновниками Суперліги виступили 12 клубів: 6 англійських та по 3 іспанських та італійських. Ще три клуби повинні були приєднатися згодом.
  • Новий турнір викликав негативну реакцію зі сторони УЄФА та ФІФА. Представники футбольних органів пригрозили заколотникам санкціями та відстороненням від усіх турнірів.
  • У тому ж році Суперліга подала проти ФІФА та УЄФА позов до Європейського суду за порушення закону про конкуренцію.