Президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко виступив на брифінгу, присвяченому залученню України до спільної з Іспанією та Португалією заявки на проведення ЧС-2030.

До теми Не можемо бути байдужими до ситуації в Україні, – президент Федерації футболу Португалії

Павелко: Ця подія стане символом торжества футболу заради миру

Павелко висловив вдячність керівництву УЄФА в особі Александера Чеферіна й представникам Виконкому УЄФА, зокрема Луїсу Рубіалесу і Фернандо Гомесу.

Очільник УАФ подякував також президенту України Володимиру Зеленському за спільні зусилля, спрямовані на відродження футболу в Україні, і підтримку ініціативи участі України в заявці на проведення ЧС-2030.

"Участь України в заявці на проведення ЧС-2030 є важливою і для об’єднання й зміцнення Європи в ці складні часи. Кілька місяців тому Україна отримала статус кандидата в члени ЄС, і найближчими роками ми сподіваємося отримати повноправне членство.

Спільне з Іспанією й Португалією проведення ЧС-2030 стане яскравим історичним дійством, яке символізуватиме єдність Європи від Лісабону до Києва, Донецька, Луганська й Севастополя. Ця подія стане символом торжества футболу заради миру! Що також символічно в контексті 100-річчя від першого розіграшу ЧС, яке весь футбольний світ відзначатиме 2030 року", – наголосив український чиновник.

Логічно, що безпека буде відправною точкою для всього. Стадіон у Києві поки що використовується, але ми сподіваємося, що можна буде використовувати і той стадіон, що в Донецьку. В Україні футбол ще живий,
сказав Павелко.