Збірна України з футболу опинилася в незвичному становищі. Попередній тренер команди Олександр Петраков лише в січні 2023 року покинув її, одразу ж очоливши збірну Вірменії. І на єдиний офіційний матч в березні "синьо-жовті" були без наставника. Тож довелося збірною України керувати Руслану Ротань, який на той час вже і так був тренером двох команд – молодіжної збірної України та футбольного клубу Олександрія.

Варте уваги Не все втрачено: які шанси в збірної України вийти на Євро-2024 – основний та запасний варіанти

Але навіть тоді в Українській асоціації футболу офіційно визнали, що Ротань – це лише на цей єдиний матч проти збірної Англії. А далі команду очолить Сергій Ребров (з ним мали розпочати перемовини). Правда він поки очолює футбольний клуб Аль-Айн.

І поки всі були налаштовані на прихід Реброва, 3 квітня футбольний інсайдер Фабріціо Романо заявив, що хорват Славен Білич є одним з кандидатів на посаду головного тренера збірної України. Правда це буде, якщо УАФ "прийме рішення про термінові зміни".

Згодом цю інформацію підтвердив і журналіст The Times Жак Талбо. Він відзначив, що в УАФ вже контактували з Біличем, але офіційні перемовини ще не розпочалися.

Певною "перевагою" Білича є те, що він зараз перебуває без роботи. Тому в нього немає перешкод, щоб очолити збірну України. Правда наша команда свій наступний матч проведе аж в червні. А "перевага" Білича виникла через те, що його звільнили в березні з англійського клубу Вотфорд через не надто вдалі результати.

Варто відзначити, що Фабріціо Романо доволі авторитетний інсайдер у світі футболу. І доволі часто його інформація підтверджувалася. Тому до його повідомлення про те, що Білич серед кандидатів на те, щоб очолити збірну України, поставилися цілком серйозно. Це відобразилося і в котируваннях букмекерів. Для прикладу, букмекерська компанія Favbet приймає ставки на Славена Білича як наступного постійного тренера збірної України з коефіцієнтом 2,05. Кращий показник зберігає все той же Сергій Ребров – коефіцієнт 1,7. Для прикладу, третім в рейтингу потенційних тренерів є Андрій Шевченко. І у випадку його призначення сума ставки збільшиться на коефіцієнт 7.

Поки ж збірна України без тренера. В Українській асоціації футболу ще обирають, кому довірити головну команду. Адже свій наступний матч "синьо-жовті" проведуть аж 16 червня проти Північної Македонії.