Розбірки по телепулу
Старт нового сезону УПЛ ознаменувався великим скандалом. Головним каменем зіткнення стали права на трансляції поєдинків чемпіонату України.
Читайте також Скандал щодо телепулу: в УПЛ пояснили, чому права на трансляцію матчів не належать клубам
Перед сезоном Українська Прем'єр-Ліга продала право на показ ігор компанії Setanta Sports. Однак п'ять клубів відмовились це робити. Динамо, Дніпро-1, Зоря, Металіст та Рух вирішили, що мають право продати свої права компанії "1+1 media".
Згідно з ч. 8 ст. 45 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" право на висвітлення спортивних заходів належить організаторам спортивних заходів. При цьому юристи по-різному трактують поняття "організатор заходу".
Верховна Рада встала на сторону клубів
П'ятірка клубів, які не передали права Setanta Sports, стверджує, що саме вони як організатори домашніх матчів мають на це право. Але оскільки пункт не був прописаний у Законі України, Верховна Рада вирішила виправити його.
До теми Лютий треш в українському футболі: як Рух перетворив старт чемпіонату в дикий фарс
Український парламент більшістю голосів прийняв зміни до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо розмежування спортивних заходів і змагань. Згідно з ним, організатором матчу вважається футбольний клуб команди-господаря.
Динамівський слід у ВР та втручання Печерського суду
Цікаво, що прийняти цей закон порадив Комітет Верховної Ради з питань молоді і спорту, до якого входить брат президента Динамо та ексголова ФФУ Григорій Суркіс. Також до нього входять борець Жан Беленюк та легкоатлетка Ольга Саладуха.
Раніше Печерський районний суд міста Київ заборонив УПЛ кидати страйки на ютуб-трансляції матчів на каналах "1+1 media". Також це орган не дозволив УАФ проводити вибори президента, де єдиним кандидатом мав бути чинний голова організації Андрій Павелко.