Шахтар – Динамо 1:3

Голи: Мораес, 37 – Де Пена, 20, Родрігес, 31, Соль, 83

Дивіться також: "Динамо" представило сенсаційний третій комплект форми: фото

• Це перша дуель румунського головного тренера киян Мірчі Луческу зі своєю колишньою командою, з якою за дванадцять років роботи він виграв 22 трофеї – в тому числі і Суперкубки.
  • На 2020 рік у Суперкубку України в опонентів повний паритет – "Шахтар" і "Динамо" завойовували трофей по 8 разів. Але ось в особистих суперкубкових поєдинках кияни мають 7 перемог, а донеччани – 5.
  • Минулого року на стадіоні "Чорноморець" в Одесі кияни здолали непримиренних суперників з рахунком 2:1.

Гольова перестрілка

"Гірники" активно розпочали матч і активно пресингували ворота киян. Додо зробив ривок по правому флангу, увійшов у штрафну, але прострілив неточно.

Згодом "Динамо" перехопило ініціативу і вже почало створювати моменти біля воріт Андрія Пятова. На 15-й хвилині Супряга отримав закидання на хід зі своєї половини поля, але встигнути до м'яча не вдалося – його випередив Пятов, який забрав м'яч у руки.

"Шахтар" пішов у швидку контратаку і створив чудовий момент. Додо пробив здалеку дуже небезпечно, Бущан відбив перед собою, захисники підстрахували і винесли м'яч.

За мить м'яч опинився вже у воротах донеччан. Родрігес з правого флангу відпасував на Сидорчука, який навісив на дальню штангу точно на голову Де Пени, і уругваєць завдав точного удару.

На 31-й хвилині "біло-сині" подвоїли свою перевагу. Родрігес втік у контратаку, побачив, що Пятов далеко вийшов з воріт і перекинув його, а всі чекали пасу від Жерсона. М'яч парашутом залетів у дальню дев'ятку – 0:2.

Ще у першому таймі Жуніор Мораес відіграв для "Шахтаря" один м'яч. Помилка "біло-синіх" в центрі оборони, навіс Тете і Мораес головою пробив без шансів – 1:2.

На 41-й хвилині "гірники" могли й встановити паритет, коли Тете пробив на силу, неймовірно небезпечно і Бущан не встигав відбити м'яч. Тільки перекладина врятувала "Динамо".

Перевага "Шахтаря", яка на руку "Динамо"

Після перерви "Шахтар" повністю перехопив перевагу у поєдинку. Спершу "гірники" намагалися пробити по воротах "Динамо" – робив це Мораес в падінні через себе, але м'яч пішов паралельно з лінією воротарського. Згодом був ще один удар від Тете. Цілив у верхній дальній кут воріт і все ж промахнувся.

На 56-й хвилині Бущан невдало вибив м'яч. Гравці "Шахтаря" перехопили, у штрафному Марлос намагався прокинути повз Бущана, який вийшов з воріт, але захисники "Динамо" підстрахували голкіпера, вибивши "круглого".

Дощ вніс значні корективи у розвиток матчу. Друга половина гри стала в'язкою, а футболісти дуже виснажені. Втім, оборонятися довелося більше "Динамо".

Як би "Шахтар" не атакував, але на 83-й хвилині "Динамо" забило третій гол у матчі і поставило крапку. Провал в обороні "Шахтаря", Андрієвський спокійно подивився і навісив на Соля, який головою з близької відстані переправив м'яч в сітку – 1:3.

Арбітр після цього очікував рішення VAR, адже під час навісу Родрігес міг перебувати в офсайді. Але він у м'яч не зіграв, тому гол зарахували.

Відеоогляд матчу "Шахтар" – "Динамо"

Як підсумок, "Динамо" здолало "Шахтар" вперше за останні 5 очних матчів і здобуло Суперкубок України-2020. Цей трофей став перший для "біло-синіх" під керівництвом Мірчі Луческу.