УПЛ планують розширити до 20-и команд в сезоні 2023/2024. Ініціатором став клуб, який програв боротьбу за виживання, а його ідею підтримала низка інших команд.

Варте уваги Ніколи знову: іменитий клуб УПЛ не припинить існування в разі вильоту з еліти, що їм і загрожує

Всім ображеним вгодити

Наступного сезону на чемпіонат України може чекати чергове нововведення. В Українській Прем'єр-лізі потенційно найближчим часом участь зможе брати 20 команд. Це означає, що жоден з колективів, які знаходяться у зоні вильоту не покинуть еліту, а 4 претенденти на вихід в УПЛ (Полісся та Оболонь уже достроково вийшли) без стикових матчів отримають прописку в найвищому дивізіоні чемпіонату України.

Найцікавіше, що заколотив цю усю ситуацію ФК Львів, який практично втратив усі шанси на збереження прописки в елітному дивізіоні України. Та от варто зазначити, що низка провідних клубів погоджуються з такою ідеєю, а тому готові підтримати кризовий клуб у їхньому замірі.

Якщо коротко, то "щоб нікого не образити". Розширення чемпіонату підтвердили уже декілька джерел. Ініціатор можливого розширення – Львів, менеджери якого зараз промацують варіант у розмовах із клубами УПЛ. Більше того – є впливові клуби, які не проти такого варіанту. Нас очікує традиційно веселе кабінетне міжсезоння. Бережіть дерева – не друкуйте регламенти. На них всім все одно. В УПЛ будуть грати усі охочі,
– розповів Володимир Звєров.

Зміни формату в УПЛ

  • Варто зазначити, що з УПЛ уже два сезони поспіль не вилітають колективи. У розіграші 2020-2021 чемпіонат повинні були покинути Минай та Олімпік, проте через розширення чемпіонату з 14-и команд до 16-и команди зберегли свою прописку, а до них додалися Чорноморець, Металіст 1925 та Верес. Один з клубів замінив Олімпік, який припинив своє існування.
  • У сезоні 2021-2022 Минай знову мав покинути чемпіонат , проте через початок повномасштабної війни Росії на території України довелося знову вносити правки у регламент. Тимчасово своє існування припинили Маріуполь та Десна, які не змогли продовжувати брати участь у чемпіонаті. Тому було вирішено не виганяти жоден клуб з еліти, а на місце Маріуполя з Десною прийшли Металіст та Кривбас.