Із грудня минулого року збірна України з футболу залишається без головного тренера. На матч проти Англії команду вивів коуч молодіжки Руслан Ротань.

До теми Хоче виграти Лігу чемпіонів: Ребров відмовить збірній України та залишиться в Аль-Айні – ЗМІ

Очевидним фаворитом на цю посаду є тренер Аль-Айна Сергій Ребров. Його контракт з арабською командою чинний до кінця червня, але матчі всі відіграні будуть ще у травні.

Ребров зараз не думає про збірну

Висока ймовірність, що коуч зможе очолити нашу команду на наступні ігри кваліфікації Євро-2024. Однак сам Сергій Станіславович поки не збирається говорити на цю тему. Він попросив поважати його контракт з Аль-Айном.

До завершення свого нинішнього контракту з клубом я більше не буду говорити на цю тему. Я поважаю свій контракт і свій клуб, у якому я працюю. Зараз Аль-Айн – єдина команда в ОАЕ, яка змагається в трьох турнірах – два Кубки й ми боремося за чемпіонство. Ми боротимемося до кінця і будемо намагатися максимально вдало виступати в усіх турнірах. І в цій ситуації я хочу максимально зосередитися на своїй команді. І я не збираюся нічого коментувати, ніякі публікації. Бо зараз, якщо Ребров щось не прокоментував, то в нього є щось за спиною. Вважають, що я щось приховую. Ще раз повторюю: я поважаю свою країну, поважаю національну збірну своєї країни, поважаю тих тренерів, які працювали і працюють там,
– зазначив Ребров.

Сам коуч вважає, що він не єдиний хороший тренер в Україні. Ребров навіть назвав свої кандидатури на пост наставника збірної, а також дорікнув Мирону Маркевичу за слова про нього.

В Україні достатньо кваліфікованих тренерів, роботу яких я поважаю, і які працюють в Україні. Той же Юрій Вернидуб, Роман Григорчук, той же Віктор Скрипник. Вони працюють і роблять це успішно багато років. Я вважаю, що Ребров – це не єдиний кандидат на позицію головного тренера національної команди. Я назвав багато тренерів, які гідні збірної. Той самий Юрій Калитвинцев може претендувати. І мені дуже неприємно було чути слова Мирона Маркевича, якого я поважаю, який дуже успішно працював в Україні, недовго, але працював зі збірною. Він розуміє, що таке щоденна праця тренера, наскільки це складно. І коли він заявляє на всю країну, що Україна чекає Месію, то він ображає себе. Не мене, не асоціацію. Я не знаю, що він хотів показати цим. Я вважаю, що в Україні достатньо тренерів. Це не моя прерогатива. Це не я обираю тренера національної збірної. І я не винен, що в мене контракт до кінця червня. Я сам буду приймати рішення,
– заявив Ребров.

Читайте також У стилі Арестовича: журналіст назвав термін, коли Ребров офіційно може очолити збірну України

Питання до журналістів

Крім того, Сергій Станіславович обурився великою увагою ЗМІ до його персони. Він попросив не спекулювати на його імені та не підіймати тему збірної України до завершення контракту з Аль-Айном.

Занадто багато розмов на цю тему. По-перше, я хотів би поставити питання журналістики. Яка ціль? Що журналісти хочуть досягнути своїми заявами? Я вважаю, що ціль журналістики – гарно описати якісь події або передбачити їх. Зараз, наскільки я бачу, ціль багатьох журналістів зробити якусь сенсацію на чиємусь імені, нині на моєму, і цю тему розкручувати постійно, щоб привернути увагу до себе і, напевно, дати якийсь негатив моєму імені. Бо я нічого не коментую. Те, що зараз відбувається в українському медіа-просторі навколо мого імені та національної збірної, це ненормально.

Ті коментарі, що доходять звідси, я коментую своє майбутнє місцевим журналістам. І якщо там хтось почув слово "Іншалла" і якось його переклав… Хто бував в ОАЕ, знає, що це слово промовляється тут після багатьох ситуацій. І слово "Іншалла" має на увазі взагалі все. Дасть Бог – значить дасть. Не дасть – теж добре. Це слово означає: "Окей, почекайте і ви про все дізнаєтеся". А зараз це слово інтерпретують, ніби я сказав «Дасть Бог і я продовжу контракт з «Аль-Айном».

Я вважаю, що це повинні коментувати не журналісти, а представники УАФ. А не адресувати це все до мене. Бо зараз складається враження, що всіх уже Ребров дістав. А я сиджу тут, спокійно працюю і взагалі нічого про це не знаю, коли мені телефонують мої друзі і кажуть: "Слухай, те, що відбувається в Україні, це не нормально". Тому зараз я хотів би ще раз прокоментувати ту ситуацію, яка є, і ще раз сказати, що я ніколи не відмовлявся працювати зі збірною України. Особливо в тій ситуації, у якій перебуває наша країна. Але я хочу, щоб всі поважали мене і мій контракт з Аль-Айном, дали мені допрацювати, і тоді я прийму рішення,
– фіналізував Ребров.

Цікаво знати Учасник Ліги чемпіонів бачив Реброва на посаді головного тренера

Ребров у Аль-Айні

Сергій Станіславович очолив Аль-Айн у 2021 році і у своєму дебютному сезоні привів команду до чемпіонства та перемоги в Кубку. Наразі за чотири тури до фінішу ліги ОАЕ його підопічні йдуть другими, відстаючи від лідера Аль-Ахлі на п'ять балів.

Нагадаємо, що у червні на збірну України очікує три поєдинки. 12 червня "синьо-жовті" мають провести товариський матч із Німеччиною, а 16 та 19 числа на українців очікують ігри кваліфікації Євро-2024 проти Північної Македонії та Мальти відповідно.