5 лютого російські війська завдали ракетного удару по Харкову. Внаслідок обстрілу були зруйновані корпуси університету і житловий будинок. Працівники СБУ затримали ймовірного коригувальника вогню.

Читайте також Росія руйнує не лише чесну гру, а й життя українських спортсменів, – Кулеба

Харківський ветеран спорту коригував вогонь по рідному місту

Ним виявився місцевий житель, велосипедист-марафонець Андрій Нечепоренко. Про це повідомив харківський журналіст Павло Федосенко у своєму телеграм-каналі.

А ось і наш герой. Нечепоренко Андрій Станіславович, 1962 року народження. Велосипедист, турист, марафонець, рекордсмен, призер, методист Академії неперервної освіти. Сам пише, що відвідував Росію та Білорусь після 2014 року. 5 лютого (в день ракетного удару по ХДАМГу та будинку поруч) написав, що "жизнь продолжается, люди живут и выживают". Затримали чемпіона на місці злочину, коли фіксував наслідки прильоту. Напевно, думав, що дідусь на велосипеді з GoPro нікому не впаде у вічі. Але його на той момент вже щільно вели,
– йдеться у повідомленні телеграм-каналу.

Андрій Нечепоренко / фото телеграм-канал Павла Федосенка

Затриманий був методистом Академії неперервної освіти / фото телеграм-канал Павла Федосенка

Зазначимо, що працівники СБУ також встановили його російських кураторів. Зрадник давно співпрацював з терористами. Він фіксував місця дислокації ЗСУ, блокпости та об'єкти критичної інфраструктури. Усі дані ветеран спорту ретельно збирав і передавав ворогу.

Листування підозрюваного з кураторами / фото СБУ

Ворожий агент комунікував з куратором через електронні канали зв’язку із суворим дотриманням всіх заходів конспірації. На "завдання" зрадник вирушав без мобільних телефонів, намагаючись, як він думав, уникнути відстеження.