З початком повномасштабної війни в Україні світовий спорт почав вводити санкції проти росіян. Команди не допускають до змагань, а атлетів змушують виступати під нейтральним прапором.

До теми "Дайте їм перемагати": одіозний прем'єр Словаччини Фіцо закликав зняти санкції з Росії у спорті

Росіяни образились на МОК

У жовтні минулого року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) запровадив більш жорсткі санкції проти агресорів. Тоді організація оголосила про призупинення діяльності Олімпійського комітету Росії (ОКР) у своєму складі.

Причиною такою радикального рішення стал включення до членів ОКР спортивних організацій з регіонів, яку Росія окупувала у України. У відповідь на призупинення членства терористи подали позов до Спортивного арбітражного суду (CAS).

Але і найвища спортивна інстанція також стала на бік здорового глузду. CAS відхилив апеляцію росіян та затвердив, що МОК не порушував принципи законності та рівності під час прийняття рішення про призупинення діяльності ОКР.

Читайте також Орвел відпочиває: Росія надіслала Україні запрошення для участі в альтернативній Олімпіаді

Рішення є остаточним, хоча у Росії ще є право подати позов у цивільні інстанції, а саме – до Федерального суду Швейцарії. Відзначимо, що призупинення членства позбавляє ОКР виплат з боку Міжнародного олімпійського комітету.

Позиція МОК щодо російських спортсменів

  • комітет при цьому пішов назустріч російським атлетам та дозволив їм виступати на Олімпійських іграх-2024
  • вони зможуть це зробити без прапора та за умов дотримання нейтральності і непідтримки війни в Україні
  • кожен зі спортсменів також має пройти перевірку непричетності до військових структур Росії
  • проте схоже, що ця умова не влаштовує терористів, вони заявляють про упередженість до себе та відмовляються брати участь в Іграх
  • сама Олімпіада пройде з 26 липня по 11 серпня 2024 року в Парижі