З початком повномасштабного вторгнення Росії чимало спортивних організацій наклало санкції на окупантів. Команди з РФ зняли з турнірів, а індивідувальних атлетів змушують виступати під нейтральним прапором.

До теми "Нейтральні" спортсмени в Росії стануть зрадниками: зашкварна заява фанатки Путіна

Жодних "нейтральних" росіян

Саме останньої позиції дотримується більшість федерацій, даючи представникам країни-терористки шанс виступати без прапора. Втім не всі готові йти назустріч росіянам.

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) ще у березні 2022-го заборонила росіянам та білорусам брати участь у міжнародних змаганнях. Цю позицію організація зберегла і зараз, виступивши із відповідною заявою.

Поточна політика FIS, яка не дозволяє російським і білоруським спортсменам і офіційним особам брати участь у змаганнях FIS, залишатиметься в силі до подальшого повідомлення,
– йдеться у заяві.

Читайте також Американський лижник, що виступав на Олімпіаді-2022, загинув у ДТП на мотоциклі

Всупереч позиції МОК

Таким чином, вболівальники не побачать російських та білоруських спортсменів з лижного спорту у сезоні 2023-2024. Головними противниками ідеї повернення виступали скандинавські та балтійські країни.

До слова, МОК як раз рекомендує давати "нейтральним" росіянам можливість змагатися на міжнародній арені. Очікується, що комітет прийме аналогічне рішення і по Олімпіаді-2024.