Стаховський: Руйнування, вбивства, тіла – це не зітреться з моєї пам’яті

Наприкінці квітня тенісист повідомив, що повернувся до Будапешта, де він і проживав до війни. Сергій розповів, що його перевели в резерв, тому будь-якої миті Стаховський може повернутися до України.

Читайте також Екстенісист Стаховський планує долучитися до добровольчого руху ДСНС

Тенісист бачив на власні очі наслідки "русского міра" на Київщині та Харківщині. Він розповів, що найбільше його вразило від побаченого.

Все, якщо чесно. Найбільше, напевно, Ірпінь і Буча. Тому що це міста, де я був дуже часто. Руйнування, вбивства, тіла – це не зітреться з моєї пам’яті, думаю, ніколи. Але так само коли ти приїжджаєш до Харкова і бачиш ці руйнування. Насправді далеко не треба їздити. Якщо по житомирській трасі виїжджати з Києва, то все ще дуже гарно видно,
– заявив тенісист.

"Це виглядає, як апокаліпсис. Тому у мене немає жодних вагань з приводу того, що собою представляє Росія, що собою, на жаль, представляють росіяни, здебільшого. Тут не може бути ні в кого ілюзій", – зазначив Сергій.

"Я засуджую кожного з них"

За словами Стаховського, всі останні 8 років українці думали, що в Росії можуть бути адекватні люди.

"Якщо ми 8 років намагалися повірити, що в Росії дуже багато адекватних людей, які не дозволять жодної війни, які намагаються навпаки все це владнати, то про це треба забути. Немає в Росії адекватних людей, які готові за свою позицію щось зробити. Вони або вбиті, або сидять. А решта не готова на жодні кроки. Тому насправді ми сам на сам з росіянами.

Це може звучати брутально, але я засуджую кожного з них. Це буде колективна відповідальність. І все одно де вони живуть. Якщо вони живуть в іншій країні та у них інший паспорт – гаразд. Тільки не треба вписуватися за Росію і жалітися на те, що росіян зараз погано сприймають. Росіян інакше сприймати й не можуть через те, що вони роблять", – сказав тенісист.

Стаховський зазначає, що наступні 40 років українцям може загрожувати небезпека від "сусідів-визволителів".

Думаю, достатньо є інформації в інтернеті, СБУ багато записів перехоплень викладало, де росіяни кажуть, що все правильно, що треба українців вбивати. Це, на жаль, і є суттю Росії. Нам потрібно розуміти, що наступні 40 років, поки там це покоління не вигине, поки не народиться нове, яке, можливо, хотітиме примирення і нормального життя, а ми не знаємо, чи воно буде цього хотіти, то у нас не буде спокою на кордоні,
– додав Сергій.