Устюгов втратив "золото" Олімпіади

Антидопінгова панель Спортивного арбітражного суду (CAS ADD) визнала російського біатлоніста Євгена Устюгова винним у порушенні антидопінгових правил. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на адвоката Олексія Панича.

Варте уваги: Ми жерли допінг, це правда: коментатор Губернієв про скандал зі спортсменами з Росії

Було вирішено анулювати результати біатлоніста, показані з 24 січня 2010 року до кінця сезону-2013/14.

На цей період припадають золота медаль у мас-старті і бронза в естафеті на Олімпіаді у Ванкувері, а також золото в естафеті на Олімпіаді в Сочі.

Рішення CAS ADD не є остаточним і може бути оскаржене в CAS протягом 21 дня,
– сказав Панич.

Що відомо про справу Устюгова

Звинувачення проти Устюгова були висунуті Міжнародним союзом біатлоністів (IBU), який вирішив переглянути справу про можливе використання спортсменом заборонених речовин на підставі даних його біологічного паспорта.

Вона була закрита у 2018 році, тоді Устюгов був визнаний невинним. Біатлоніст довів, що підвищений рівень гемоглобіну в крові є наслідком генетичних мутацій, які йому передалися від батьків.

Крім того, пізніше мають відбутися слухання у CAS у справі про дворічну дискваліфікацію Устюгова з боку IBU, винесеною у лютому 2020 року на підставі даних московської антидопінгової лабораторії.

Спортсмена звинувачують у використанні забороненого оксандролона на підставі допінг-проб, узятих у нього в серпні 2013 року.

У березні 2020 року Устюгов подав апеляцію на рішення IBU. CAS повинен був розглянути апеляцію 20 жовтня, але через пандемію слухання були перенесені.

Росія втратить перемогу Ігор-2014

Збірна Росії на Олімпіаді у Ванкувері посіла аж 11 сходинку в медальному заліку (3 "золота", 5 срібних нагород та 7 бронзових).

Якщо Євгена Устюгова таки остаточно позбавлять двох нагород Олімпійських ігор 2010 року, то Росія збереже свою позицію, зрівнявшись за кількістю золотих медалей зі збірними Франції, Австралії та Чехії.

На Олімпіаді в Сочі команда, яка представляла Росію, втратить першість в медальному заліку, якщо CAS остаточно позбавить чоловічу збірну Росії з біатлону золотої медалі в естафеті.

Такий допінг-скандал Устюгова завдав шкоди всій чоловічій збірній Росії з біатлону. Антон Шипулін був у складі естафетних гонок разом із Євгеном, тому втратив всі медалі Олімпійських ігор. Також золоті медалі Сочі-2014 доведеться віддати Дмитру Малишко і Олексію Волкову.

Естафетне "золото" Сочі отримає збірна Німеччини, срібні нагороди дістануться австрійським спортсменам, а норвежці, які в протоколі були четвертими, підіймуться на третє сходинку п'єдесталу.

Заява адвоката біатлоніста

Адвокат російського біатлоніста Сергій Панич шокований рішенням CAS ADD та називає його кумедним. Сергій назвав цю заяву ідентичною копією рішення IBU. За словами захисту спортсмена, IBU не міг вдруге порушити вже закриту в 2018 році справу без будь-яких доказів винуватості біатлоніста.

Адвокат розповів і про ігнорування арбітром CAS ADD численних доказів у невинуватості Устюгова. Арбітр начебто відмовлявся брати до уваги результати додаткових генетичних аналізів крові біатлоніста. Які підтверджують, що гемоглобін Євгена є завжди на підвищеному рівні.

На думку Панича, арбітр прийняв помилкове рішення, який вважав, що підвищений гемоглобін у пробах 2017 року пояснюється тим, що Устюгов продовжував приймати заборонені препарати.