Серед нещодавно звільнених є чимало захисників та цивільних людей, які пережили 7 кіл пекла у полоні. Одним із них став родич футболіста Олександрії Родіона Плакси, який у грудні публічно підняв тему військовополонених, відсвяткувавши гол згадкою про героїв Азовсталі.

До теми Гравець Олександрії підтримав українських воїнів ціною жовтої картки: фото вчинку

Щастя в родині футболіста Олександрії

Український гравець поділився радісною подією та розповів про перше спілкування з рідною людиною:

Нещодавно відбувся обмін полоненими. Серед них був чоловік моєї сестри, який перебував у полоні понад 20 місяців. Для мене він брат. Сьогодні випала нагода з ним поспілкуватися по відеозв'язку, щоправда, недовго – хвилин 5. Він дуже-дуже змінився. Я радий, що він повернувся. Емоції зашкалюють… Це не передати словами. Сестра досі не може повірити.

Родіон зазначив, що воїн наразі проходить реабілітацію та закликав не забувати про інших військовополонених, серед яких є і його друзі.

Зараз йому надають медичну допомогу, він пройде курс реабілітації та, сподіваюся, вже скоро возз'єднається з родиною. Але ще велика кількість захисників досі перебувають у полоні, в тому числі – герої з Азовсталі. Серед них і два моїх друга, з якими я раніше грав у футбол. Треба за кожного боротися. Сподіваюся, що всі, хто зараз перебувають у полоні, обов’язково повернуться додому,
– заявив футболіст.

Зазначимо, що Родіон Плакса є уродженцем Вугледара, який наразі знаходиться у прифронтовій зоні. Він є вихованцем футбольного клубу Маріуполь, за який виступав до початку повномасштабного вторгнення. Сезон-2022/2023 провів у Чорноморці, після чого перебрався в Олександрію.