На стартовому етапі Кубка світу з біатлону у шведському Естерсунді відбулася жіноча індивідуальна гонка. Україну в гонці представляли Анна Кривонос, Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко, Ірина Петренко та Любов Кип'яченкова.

Учасниці гонки пробігли сумарно 15 кілометрів: 5 кіл, по 3 км кожне. Між ними спортсменки подолали чотири вогневі рубежі: по два з положень лежачи та стоячи. Кожен промах оцінювався в одну хвилину штрафу.

Дві українки забігли в очки, одна з них показала персонал-бест

У гонці взяли участь 101 біатлоністка, серед них 5 українок. Найкращою у складі "жовто-синіх" стала Ірина Петренко, яка з двома промахами в пасиві посіла 22 місце, програвши переможниці гонки три хвилини.

Також до залікової зони з двома штрафними хвилинами потрапила Анна Кривонос, яка закрила топ-40, набравши один бал до загального заліку Кубка світу. Для 26-річної спортсменки це найкращий результат у кар'єрі.

Христина Дмитренко та Любов Кип'яченкова також обмежилися двома хибами на вогневих рубежах, однак подолали дистанцію значно повільніше і, як наслідок, не забігли в очки. Ще одній українці Анастасії Меркушиній показати задовільний результат завадили одразу 5 штрафних хвилин.

Все вирішили 0,1 секунди

Виграла гонку володарка Малого кришталевого глобуса в даній дисципліні за підсумками минулого сезону Ліза Віттоцці, якій не підкорилася одна мішень. Компанію на п'єдесталі пошани італійці склали німкені Франциска Пройс та Ванесса Фогт – обидві ідеально відпрацювали на вогневих рубежах.