Ця ухвала ВАДА може зіграти головну роль під час обговорення того, яким чином російські спортсмени братимуть участь у зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані в лютому 2018 року. Втім, остаточне рішення ухвалить Міжнародний олімпійський комітет вже 5 грудня, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".
Читайте також: За крок до відсторонення від Олімпіади-2018: нові докази російської "допінгової системи"
В очікуванні вердикту МОК Росія реагує на події у притаманному їй дусі, йдеться в публікації. Так, президент РФ Путін переконаний у тому, що за ймовірним недопуском Росії до змагань стоять США. Кремль переконаний, що це Америка чинить тиск на МОК – задля ухвалення вигідних для неї рішень. Зокрема, задля нанесення удару по репутації російського лідера. Так, принаймні, вважає сам Путін.
Інтернет-ресурс "Свободная пресса" наводить його слова з цього приводу: "Олімпіада повинна початися в лютому, а вибори у нас коли президентські? В березні. Дуже великі підозри, що це все (допінгові скандали) робиться для того, аби створити необхідну для когось обстановку невдоволення любителів спорту та спортсменів тим, що нібито держава була причетна до порушень, і що вона за це відповідає", – вважає російський президент. При цьому подібного переконання дотримується не лише він.
Атаки на наш спорт, які можна назвати політично мотивованими, тривають, і не помітити їх може тільки сліпий,
– заявляє депутат Держдуми Росії Микола Валуєв, передає канал RT.
А видання "Аргументы и факты" цитує сенатора Алексєя Пушкова, який вважає вимоги МОК "неприпустими", а також віце-прем'єра Росії Віталія Мутко, який називає все, що відбувається довкола участі РФ у Олімпіаді, "провокаціями".
"Це все спроба дискредитувати країну, порушити стабільність, підняти невдоволення. У нас з'являються люди, які починають про це говорити і не довіряти власним спортсменам. Інші хочуть конкурентів прибрати. У кожного свої теми", – підкреслює Мутко.
Детальніше читайте у публікації: Їхня Раша гучно плаче: як Росію на Олімпіаду-2018 не пускають