Росію можуть не допустити до участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані, пише Daily Mail.

За інформацією джерела, колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз є інформатором WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство) надав МОК нові докази існування в Росії державної допінг-системи. Саме таємна підтримка держави найбільше обурила світову спільноту.

Якщо МОК в своїх розслідуваннях проігнорує отримані дані, Родченков планує опублікувати інформацію, зробивши її доступною для будь-кого.

Читайте також: На Олімпіаді-2018 пропонують заборонити гімн Росії: у МОК відреагували

Натомість Росія вимагає екстрадиції Родченкова з США, де він отримав тимчасове укриття через загрозу його життю. Раніше стало відомо, що двоє його знайомих по антидопінговій лабораторії загинули за нез'ясованих обставин.

Родченков докладно розповів про те, як російські агенти ФСБ були навчені відкривати пробірки зі зразками сечі російських спортсменів і замінювати їх чистими зразками. Співробітники антидопінгової лабораторії через секретний люк проникали в офіційну лабораторію Олімпіади в Сочі і за допомогою солей унеможливлювали для перевірок позитивні допінг-проби.