Країни Європи проти повернення росіян та білорусів

Олімпійські комітети Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландії та Данії зробили спільну заяву, у якій підтримали недопуск російських спортсменів до міжнародних змагань.

Її також підтримали спортивні конфедерації Гренландії, Фарерських та Аландських островів.

Варте уваги росію та білорусь не допустили до чемпіонату світу з дзюдо

В національному олімпійському комітеті Фінляндії наголосили, що повернення представників росії та білорусі до міжнародної арени є неприпустимим.

"Північні олімпійські комітети, Паралімпійські комітети та спортивні конфедерації вважають вторгнення росії в Україну грубим порушенням міжнародного права.

Російська агресія в Україні посилюється. У цих умовах відкритися для російського і білоруського міжнародного спорту буде неприпустимим. Ми твердо стоїмо на своїй позиції. Зараз не найкращий час розглядати їх повернення.

Ми закликаємо Олімпійський та Паралімпійський рух та всі міжнародні спортивні організації продовжувати демонструвати солідарність з українським народом та вимагати миру.

Ми повністю підтримуємо рекомендації щодо недопуску до участі всіх спортсменів та офіційних осіб росії та білорусі у міжнародному спорті", – йдеться у повідомленні.

Санкції проти росіян та білорусів

  • Міжнародний олімпійський комітет висунув рекомендації щодо відсторонення росіян та білорусів від змагань у перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну.
  • Очільник МОК Томас Бах прокоментував рекомендації щодо росіян та білорусів, які були запроваджені декілька місяців тому. Він заявив, що позиція організації щодо санкцій залишається незмінною.