"Допінг у дітей – це зло"

За словами Вітольда Баньки, допінг у дітей непрощенним злом. Він переконаний, що осіб, які надавали препарати неповнолітнім варто відсторонити назавжди.

До теми Валієва не опинилася б у цій ситуації, якби Росію відсторонили від Олімпіади, – Global Athlete

"Допінг у дітей – це зло, непростимо. А лікарі, тренери та інші члени персоналу, які надавали неповнолітнім препарати, що підвищують продуктивність, повинні бути відсторонені довічно. І особисто я також вважаю, що вони повинні сидіти в тюрмі.

Ми вимагаємо, щоб РУСАДА провело серйозне розслідування щодо її оточення. Ми теж перевіримо це і забезпечимо проведення належного розслідування.

Звичайно, дуже важливо, щоб культура в Росії змінилася. Все ще є лікарі та тренери старого покоління, які працюють з неповнолітніми, зі спортсменами, тому ми настійно вимагаємо, щоб міністерство спорту Росії змінило цю ситуацію", – сказав поляк.

Росія знову у центрі уваги через допінг

  • Спортсмени ОКР перемогли у командному турнірі з фігурного катання на Олімпіаді-2022.
  • Проте церемонія нагородження так і не відбулася. Росіяни знову відзначилися. У 15-річної Каміли Валієвої виявили позитивний допінг-тест.
  • Саме її виступ приніс команді ОКР найбільшу кількість балів.
  • Проте росіянка продовжить свій виступ на Олімпіаді. Вона вийде на лід, щоб виступити у короткій програмі.
  • Російські фігуристи не отримають золоті нагороди за перемогу у командних змаганнях на Олімпіаді-2022. Міжнародний олімпійський комітет не планує їх нагороджувати.
  • Якщо ж Валієва буде серед призерів в одиночних змаганнях, то тут теж не відбудеться церемонія нагородження. Нагородження спортсменів, які здобули нагороди у фігурному катанні, відбудуться вже після того, як буде розглянута справа щодо допінгу у Валієвої.