Малюнок продали на аукціоні за 185 тисяч євро, пише Inside The Games. Новим власником малюнку став бразильський колекціонер.

Варте уваги: У Токіо назвали умову проведення Олімпіади-2020

Історія створення малюнку олімпійських кілець

П'єр де Кубертен виконав малюнок на білому шматку паперу розміром 21 на 27,5 сантиметра. Він виконаний у графіті та гуаші. Кубертен представив олімпійські кільця у серпневому виданні Olympic Review у 1913 року. Новий олімпійський символ та прапор були офіційно затверджені на Конгресі Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в університеті Сорбонни 15 червня 1914 року.


Оригінальний малюнок олімпійських кілець, який продали на аукціоні

Вважається, що п'ять кілець, які перетинаються синього, жовтого, чорного, зеленого та червоного кольорів представляють п'ять континентів – Європи, Азія, Африка, Австралія та Америка відповідно. Хоча за іншою версією, Кубертен стверджував, що кольори кілець разом з білим фоном включали кольори, що містилися на прапорі кожної конкуруючої країни.

Вперше олімпійські кільця на змаганнях з'явилися на Олімпійських іграх 1920 року в Антверпені. До цього змагання перенесли через Першу світову війну.

До теми: Олімпіаду-2020 перенесли: коли ще в історії скасовували Олімпійські ігри

Олімпійські артефакти на аукціоні

У грудні 2019 року на аукціоні в Нью-Йорку продали маніфест, складений Кубертеном. Саме цей документ вважають основоположним для Олімпійських ігор. Його продали за 7,9 мільйона євро. купив його російський мільярдер Алішер Усманов. Згодом повідомлялося, що у лютому 2020 року він подарував його Олімпійському музею.