Президент оргкомітету "Токіо 2020" Есіро Морі вважає, що розробка вакцин і методів лікування COVID-19 буде головним фактором під час прийняття рішення про проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор в наступному році, повідомляє телеканал NHK.

До слова: Олімпіада-2020 під загрозою зриву: жителі Токіо виступили проти проведення змагань

За його словами, найважливішим фактором у рішенні щодо проведення Ігор є те, чи вдасться взяти коронавірус під контроль і чи буде прогрес у розробці вакцин або методів лікування COVID-19.

Він допустив, що якщо обставини не зміняться, то Олімпіада не відбудеться, але остаточне рішення прийме Міжнародний олімпійський комітет.

Також Морі висловив думку, що перенести Ігри знову, якщо вони не відбудуться в наступному році, буде складно. Він пояснив, що міста – господарі Олімпіади названі вже аж до 2028 року. Пекін приймає зимові Ігри у 2022 році, а Париж літні – у 2024-му. На його думку, Париж навряд чи відмовиться від своєї черги на проведення Ігор.

Олімпіада без глядачів?

Олімпійські ігри можуть пройти без глядачів. Про такий варіант розвитку подій розповів голова Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах.

В інтерв'ю телеканалу NHK він зазначив, що подібні заходи можуть бути необхідні для забезпечення безпеки в нових умовах. При цьому він додав, що готуються різні сценарії.

Ніхто не хоче, щоб вони пройшли без глядачів. Однак ми готові приймати необхідні заходи, щоб провести Олімпіаду в безпечних умовах,
– розповів Бах.

Він підкреслив, що з низкою проблем зіткнулися спортсмени. Зокрема, вони не знають, коли відновиться спортивний сезон і в який момент їм необхідно вийти на пік форми.

Ситуацію також ускладнюють обмеження на переміщення через закриті кордони.

Перенесення Олімпіади в Токіо: коротко

Олімпіада-2020 мала відбутися з 24 липня до 9 серпня 2020 року. Однак через пандемію коронавірусу змагання перенесли на один рік. Тож Ігри заплановано провести з 23 липня 2021 року по 8 серпня. Паралімпійські ігри заплановані на 24 серпня – 5 вересня.

Це вперше в історії Олімпійських ігор змагання відбудуться в непарних рік. Хоча до цього Олімпіади тричі переносили. При цьому одного разу саме в Токіо. Більше про це – за посиланням.

Організатори турніру розглядають різні варіанти щодо допуску вболівальників на трибуни.

Однією з умов може бути обов'язкове тестування на коронавірус для глядачів, скорочення кількості уболівальників, обмеження переміщень спортсменів за межами олімпійського селища.