Українські спортсмени будуть представлені у 9 з 15 видів спорту.

Читайте також: Зимова Олімпіада-2018: розклад змагань

У Міністерстві молоді та спорту вже оголосили суми призових, якими вітчизняних олімпійців заохочують боротися за медалі. Так, за кожне здобуте у Пхьончхані золото, спортсмен отримає 125 тисяч доларів, за срібло – 80 тисяч доларів, за бронзу – 55 тисяч доларів.

Склади команд оголошені, і до початку головних зимових змагань чотириріччя залишається все менше часу. То у яких видах спорту в українських олімпійців є шанси на високі місця і медалі на Олімпіаді-2018, читайте у статті сайту "24".

Трохи олімпійської історії

З шести попередніх Зимових Олімпіад, на яких була представлена збірна України, починаючи з 1994 року, українці загалом привезли сім медалей: 2 золота, 1 срібло і 4 бронзи.

Перше історичне золото на Олімпіаді-1994 завоювала українська фігуристка Оксана Баюл.

Пара фігуристів Руслан Гончаров і Олена Грушина у 2006-му із Олімпіади у Турині привезли бронзу.

Решту медалей для України на "білих" Олімпіадах завойовували біатлоністи.

Першою олімпійською призеркою з біатлону стала Валентина Цербе. На Олімпіаді-1994 у норвезькому Ліллехамері вона завоювала першу бронзу у спринті.

Єдину срібну медаль із Зимових Ігор в Україну привезла Олена Петрова. У 1998-му році у Нагано вона фінішувала другою в індивідуальній гонці серед жінок.

Читайте також: Бйорндален таки поїде на Олімпіаду-2018 – але не зі збірною Норвегії

З Олімпійських ігор-2006 у Турині, окрім бронзи у фігурному катанні, ще одну бронзу привезла біатлоністка Лілія Єфремова, показавши третій результат у спринті.

Найрезультативнішою для українців була Олімпіада-2014 у Сочі. Медальний зачин для збірної зробила Віта Семеренко, виборовши бронзу у спринті. А після цього була історична жіноча естафета, в якій жіноча біатлонна збірна у складі Віти та Валі Семеренко, Юлії Джими та Олени Підгрушної завоювали друге в історії України золото Зимових Олімпійських ігор.

Олімпіада Сочі біатлон естафета золото
"Золота" українська четвірка на Олімпіаді-2014 в Сочі

Біатлон

Цілком виправдано, що найбільші медальні надії на Олімпіаді у Пхьончхані українські вболівальники покладають саме на вітчизняних біатлоністів.

Україну на 23-х Зимових Олімпійських Іграх представлятимуть 11 біатлоністів – 6 жінок та 5 чоловіків. Їхній остаточний склад був оголошений ще в середині січня.

У Південній Кореї будемо вболівати за сестер Семеренко, Юлію Джиму, Олену Підгрушну, Ірину Вавринець та Анастасію Меркушину у жіночих гонках, а в чоловічих – за Дмитра Підручного, Артема Приму, Сергія Семенова, Володимира Семакова та Артема Тищенка.

Українські біатлоністи матимуть шанс вибороти медалі в 11-ти гонках.

Дивіться також: Спорт IQ. Біатлон

Попри 7 годин різниці в часі між Сеулом та Києвом українські вболівальники матимуть змогу стежити за біатлонними змаганнями на Олімпіаді у доволі зручний обідній час.

Розклад біатлон Олімпіада 2018
Розклад біатлонних гонок на Зимових Олімпійських іграх-2018/ Фото: facebook.com/uabiatlon

Впродовж поточного сезону непогані результати на етапах Кубка світу 2017-2018 показували українські біатлоністки. На рахунку у дівчат – одне срібло в естафеті та 4 бронзи в індивідуальних гонках.

Дві бронзові медалі у скарбничку збірної на першому ж етапі в Остерсунді поклала Юлія Джима, фінішувавши третьою в індивідуальній гонці та у спринті.

Дивіться також: Яскраві пуховики і рукавиці з соняшниками: в чому українські спортсмени поїдуть на Олімпіаду

Бронзу у спринті на третьому етапі Кубка світу у французькому Ансі виборола Віта Семеренко. Ще одна бронза на її рахунку у гонці переслідування на німецькому етапі в Обергофі.

Тріумфом на Чемпіонаті Європи відзначилась Ірина Варвинець. Там вона завоювала золото у спринті та срібло у персьюті.

Ще одну золоту медаль ЧЄ-2018 українці вибороли у змішаній естафеті.

Четвірка у складі Юлії Журавок, Ірини Варвинець, Артема Прими та Дмитра Підручного втерла носа росіянам, які тоді фінішували другими.

Великі сподівання покладають на "золоту" естафетну команду у складі Віти та Валі Семеренко, Олени Підгрушної та Юлії Джими. Проте тренери не відкидають, що на естафеті у Пхьончхані склад жіночої четвірки може дещо змінитись у порівнянні з Сочі-2014.

Фристайл

Для 29-річного Олександра Абраменка це вже будуть четверті за рахунком Олімпійські ігри у кар'єрі.

На попередній Олімпіаді у Сочі український фристайліст посів 6-те місце.

Проте щодо Ігор у Пхьончахні, то тут серйозні прогнози щодо українця робити складно, адже весь попередній сезон Олександр пропустив через операцію на коліні.

Олександр Абраменко фристайл
Олександр Абраменко вчетверте поспіль представлятиме Україну на Олімпійських іграх

Лижні гонки

Досвідчена українська лижниця Валентина Шевченко, яка брала участь у чотирьох Олімпіадах поспіль, починаючи з 1998 року, а на Іграх в Сочі була прапороносцем збірної України, на Олімпійські ігри-2018 не їде.

Україну у лижних гонках у Південній Кореї представлятимуть Тетяна Антипенко, Марина Анцибор, Олексій Красовський та Андрій Орлик.

Скелетон

Вперше на Зимовій Олімпіаді Україна буде представлена у цьому виді спорту.

19-річний скелетоніст Владислав Гераскевич – один з наймолодших учасників української збірної.

У цьому сезоні спортсмен брав участь у шести Кубках світу. За підсумками виступів у поточному сезоні юний українець посів 46-те місце у світовому рейтингу і, хтозна, можливо, здивує на дебютній для себе Олімпіаді.

Олімпійські Ігри скелетон
Україна вперше буде представлена на Олімпійських іграх у скелетоні

Повний перелік спортсменів, які представлятимуть Україну на Олімпіаді-2018, дивіться за посиланням.

Стежте за розкладом змагань Олімпійських ігор 2018 та не забувайте вболівати за українців.