Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!
Це була особлива Зимова Олімпіада, бо вперше вона відбувалась не через 4, а через 2 роки після попередніх Зимових Ігор. Особливою вона видалась і для нашої національної збірної.
На перших Зимових Олімпійських Іграх Україну представляло 37 спортсменів у 10 видах спорту.
Першу довгоочікувану медаль в скарбничку національної збірної принесла біатлоністка Валентина Цербе. У спринті на 7,5 кілометрів вона завоювала бронзу, лише на 0,1 секунди поступившись білорусці Світлані Парамигіній. Але це була бронза на вагу золота.
26 лютого 1994 року увійшло в історію, як день коли Україна завоювала перше олімпійське золото. Цю медаль для молодої незалежної держави здобула 16-річна фігуристка Оксана Баюл.
За харизматичність і неперевершену техніку судді віддали перемогу саме юній фігуристці з Дніпропетровська.
Ця перемога стала несподіванкою не лише для неї, але й для організаторів. Вони майже на годину відклали церемонію нагородження через те, що не могли знайти запису українського гімну.
Проте "Ще не вмерла України…" таки судилось прозвучати над льодовою ареною в Ліллехаммері, щоб навіть через два десятки років давати українцям привід відчувати гордість за свою країну.
У підсумку дві медалі на першій Зимовій Олімпіаді дозволили збірній України піднятись на високе 13-місце в загальнокомандному заліку.
Через два роки після проголошення незалежності Україна зуміла голосно про себе заявити у світі спорту.
Дивіться також: 1993 – рік, коли в Україну прийшов мобільний зв'язок
Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!