Українські тенісистки демонструють неймовірні результати в турнірах WTA. Завдяки їхнім успіхам Україна може отримати шість ліцензій на Олімпійські ігри: чотири в одиночному розряді та дві в парному.

Читайте також Зіграла за Україну вперше за 3 роки: Світоліна здобула важливу перемогу в Кубку Біллі Джин Кінг

Маємо всі шанси боротися за медаль

Капітан жіночої збірної України з тенісу Михайло Філіма повідомив, що усі п'ять українок з топ-50 рейтингу WTA планують поїздку до Парижу. Однак наразі участь в Олімпіаді гарантували дві спортсменки – Марта Костюк і Даяна Ястремська. А от Еліні Світоліній, Лесі Цуренко та Ангеліні Калініной потрібно провести ще мінімум один матч за збірну.

Усі п’ятеро планують зіграти на Олімпіади, вона стоїть у них у календарі виступів. Це найтитулованіші змагання в спортивному світі, тому вони будуть готуватися. Ми маємо всі шанси боротися за медаль: дівчата набирають оберти. Якщо взяти виступи цьогоріч, то і на Australian Open були класні результати, і сестри Кіченок в парі завжди дуже непогано грають, можуть здолати будь-кого,
– зазначив Філіма.

Також Філіма зауважив, що дедлайном для заявки буде наступний тиждень після Роллан Гаррос, який закінчується 9 червня. Остаточний склад збірної формуватиметься за рейтингом тенісисток.

Поточний рейтинг українських тенісисток

  • Еліна Світоліна – №18 рейтингу WTA
  • Марта Костюк – №27 рейтингу WTA
  • Ангеліна Калініна – №32 рейтингу WTA
  • Даяна Ястремська – №33 рейтингу WTA
  • Леся Цуренко – №42 рейтингу WTA

Для кваліфікації на Ігри-2024 необхідно займати місце у топ-56 світового рейтингу та зіграти два матчі за збірну України.

Досягнення України на ОІ

  • Нагадаємо, що на Іграх-2020 у Токіо Еліна Світоліна здобула історичну "бронзу" для України. Також вона брала участь в Олімпіаді-2016.
  • На Іграх-2020 виступала Даяна Ястремська. А от Марта Костюк, Ангеліна Калініна та Леся Цуренко ще жодного разу не брали участь в Олімпійських іграх.