З початку повномаштабного вторгнення Росії до України, російських спортсменів майже усюди відсторонили від змагань, а в Росії забрали право приймати міжнародні турніри. Майже рік триває війна, але росіяни починають повертатися до великого спорту. І один з кроків до такого "повернення" зробив Міжнародний олімпійський комітет.

Детальніше Підтримують Україну, але думають про росіян: нова заява МОК щодо відсторонення Росії

Ще більше догодити росіянам вирішив очільник МОК Томас Бах. Йому не сподобалася реакція України на те, що росіян можуть допустити до участі в Олімпіаді-2024, навіть і під "нейтральним прапором".

"Ця новина обурила не тільки українців, але й весь цивілізований світ. Усі розуміють, яка йде підтримка Україні, а Томас Бах вирішив поступитися принципами олімпійської хартії. Хоче допускати вбивць до змагань, які несуть мир", – обурилася з цього приводу Ольга Саладуха.

Народна депутатка таке рішення МОК пов'язує з російським лоббі, яке і далі доволі потужне у спорті.

Щодо Томаса Баха, то представники української влади та спорту з цього приводу будуть звертатися до інших країн.

До теми 40 країн готові висунути ультиматум МОК, – Беленюк подякував Польщі за створення коаліції

"Ми будемо звертатися до парламентів інших країн щодо звернення Томаса Баха. Бо це неприпустимо. Нас вже підтримав і польський міністр спорту, естонська віцепрем'єрка. Бачили очільника НОК від Фінляндії, Данії. Поступово всі до нас приєднаються і зрозуміють, що це безглуздя якесь", – розповіла Ольга Саладуха.